İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Nidapark İstinye projesinin tercihi GF Hakan Plastik

Çevre dostu projeleriyle adından söz ettiren Tahincioğlu’nun Emlak Konut GYO ile birlikte yürüttüğü Nidapark İstinye Projesinin tesisat sisteminde TS EN13501, DIN4102 yanıcılık ve DIN4109 sessizlik standartlarına uygun şekilde üretilen yapı mevzuatına ve yangın yönetmeliğine uygun GF Silenta FR ve temiz su sistemlerinde ise GF Aquasystem PP-R ürünleri tercih edildi.

Nidapark İstinye, yaklaşık 73.000 m²  üzerine 56 blok olarak kurgulanan bir proje.  İlave olarak 22 adet satış ve sosyal tesis ünitesi, kapalı ve açık yüzme havuzları, fitness salonları, özgün ve zengin içerikli peyzaj alanları, yaklaşık 47.500 m² genişliğiyle bölgenin havasını değiştiren parkı ve otopark bölümleriyle yaşam standartlarınızı en yükseğe çıkarmayı vaat ediyor.

Tesisat sistemlerinde kullanılan GF Hakan Plastik ürünleri de sahip olduğu özelliklerle projeye katkıda bulunuyor. TS EN 13501, DIN 4102 yanıcılık ve DIN 4109, EN 14366 sessizlik standartlarına uygun olarak geliştirilen Silenta FR, yönetmeliklere uygun çözümler sunuyor. 4lt/s akış hızında sadece 12 dB(A) ses şiddeti seviyesine sahip sessiz boru sistemi GF Silenta FR, içerdiği mineral takviyeli yapısı sayesinde yangınlara karşı yüksek dayanımı göstererek güvenli yapı tesisatları oluşturulmasında tercih ediliyor. 

Temiz su sistemlerinde tercih edilen korozyona dayanıklı yapısında kireçlenme ve paslanma gibi etkenleri ortadan kaldıran Aquasystem PP-R, PN 20-25 basınç sınıflarına uygun olarak sıcak ve soğuk su kullanımında 50 yıllık çalışma olanağı sağlıyor. Aquasystem PP-R sistemleri içme suyu sistemlerinin yanı sıra merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörlerinde de kullanılabiliyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.