İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Nata Vega Avm’nin tercihi Alarko Carrier oldu

Nata Holding, adını güneşten daha parlak bir yıldız olan Vega’dan alan “Vega AVM Subayevleri” projesinde Carrier yüksek verimli 30XB serisi vidalı kompresörlü hava soğutmalı soğutma grupları ve Carrier / Automated Logic marka bina yönetim sistemini tercih etti.

Modadan sanata, teknolojiden kozmetiğe, lezzet şölenlerinden eğlenceli aktivitelere ve daha pek çok alanda trendleri belirleyen, hayatın içinden yaşama ilham veren markalar, başkentin yeni yıldızında hizmet vermeye başladı.


25 bin metrekare alan üzerinde 102 mağaza ile hizmete giren Vega AVM başkentin alışveriş ve eğlence kültürüne yeni bir anlayı getirdi. Vega AVM’de, soğutma sistemi için üç adet Carrier markalı 30XB vidalı kompresörlü su soğutma grubu tercih edildi. 30XB su soğutma grupları, Carrier’ın tasarladığı Aquaforce® ailesi içinde yer alıyor ve çevreye zarar vermeden üstün verimlilik sağlıyor.


Aquaforce su soğutucularının yüksek verimi gerçek çalışma koşulları için geçerli olurken, 30XB su soğutma grupları, artırılmış yüzey alanı, borulamada yüksek teknoloji, yüksek verimli motorla sınıfında en yüksek verime sahip ürün. Free Cooling özelliğine sahip ürün, dış ortam sıcaklığı düşük olduğunda kompresörleri devre dışı bırakan bir soğutma tekniğidir, hava koşullandırma sistemi için elektrik tüketiminde önemli bir düşüş sağlar. Dış ortam sıcaklığının soğutma için gerekli sıcaklıktan düşük kalması durumunda enerji tasarrufu daha yüksek olur.


Hermetik sıkıştırma, modüler yapı, pozitif basınçlı tasarım ve yalıtım, elektrik kutusu bağlanabilme gibi özel opsiyonları ile sektöründe öncü verimli cihazlardan. Bina yönetim sistemi kapsamında da tüm HVAC ekipmanları Automated Logic marka kontrolörler ve WebCTRL yazılımına emanet edildi. Her türlü işletim sisteminde (Windows, Linux, MacOS vb.) çalışabilen WebCTRL yazılımı, hiçbir ek yazılım kurulumuna gerek kalmadan yalnızca bir tarayıcı (Internet Explorer, Safari, Chrome vb.) ile son kullanıcının sisteme müdahale etmesine imkân tanıyor.


Sistemin geçmişteki arızalarını veya tepkilerini ise görsel olarak oynatıp-durdurma imkânı sunarak mükemmel bir işletme ve kontrol imkânı sunuyor. Alpkon Proje tarafından yapılan projenin, ana yükleniciliği MNM Avrasya İnşaat, mekanik taşeronluğu ise oturmuş geniş ve uzman kadrosu ile her türlü yapıda mekanik tesisat olarak, konfor, güvenlik, işletme ergonomisi anlamında çözümler üreten bir firma olan Altes Mühendislik tarafından gerçekleştirildi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.