İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Denizatı Okulları’nın Havası NEFFES ile Güvende

2002 yılında bu yana İstanbul Ataşehir’de eğitim hizmeti veren Denizatı Okulları, sınıflar ve yemekhane olmak üzere kapalı alanlarının hava temizliğinde Sağlık Bakanlığı onaylı NEFFES Hava Temizleyici’yi tercih etti. Denizatı Eğitim Kurumları’nın sınıflarına 115 adet, yemekhanesine ise 8 adet olmak üzere toplamda 123 cihaz yerleştirildi. Bu sayede öğrencilerin toplu olarak bir arada oldukları kapalı ortamların havası, zararlı mikroorganizmalara karşı güvenli hale geldi. NEFFES Hava Temizleyici, HEPA filtre ve UV-C dezenfeksiyon teknolojisi içeren 4’lü filtre yapısıyla havayı bakteri ve mantar başta olmak üzere birçok mikroorganizmadan arındırıyor.

Özellikle %100 taze havanın sağlanamadığı yaşam alanlarına taze ve temiz hava sağlamak adına oldukça etkili bir teknolojiye sahip olan NEFFES Hava Temizleyici; sınıfların, kütüphanelerin, spor salonlarının, kafeteryaların ve okulda kullanılan diğer tüm ortak alanların havasını temiz ve güvenli hale getirerek, solunum yoluyla herhangi bir hastalığa yakalanma riskini engelliyor.

Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürün Belgesi ile mantar ve bakterilere karşı olan etkinliğini kanıtlayan NEFFES, UV-C ışık sisteminin yardımıyla bakteri, mantar ve diğer mikroorganizmaların havada tutunmalarını engelliyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce verilen bu belgeye sahip NEFFES Hava Temizleyici’yi tercih eden okulların “Temiz Okulum” proje belgesi alması da kolaylaşıyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.