İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Çobantur Boltas Proje Taşımacılığında Fark Yaratıyor!

Türk-Alman lojistik ağı Çobantur Boltas, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da gerçekleştirdiği proje taşımalarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Şirketin Türkiye Lojistik Direktörü Cumhur Erzurumluoğlu, uluslararası yapıları ve deneyimli ekipleri sayesinde büyük yüklerin üstesinden başarıyla geldiklerine dikkati çekti. Erzurumluoğlu, ülkelerin yasal prosedürlerini çok iyi bildiklerini ifade ederken, yeni yatırımların da etkisiyle bu alanda 2 yıl içinde yüzde 25 büyüme hedeflediklerini açıkladı.  

Çobantur Boltas Türkiye Lojistik Direktörü Cumhur Erzurumluoğlu

Proje taşımacılığında uzun yıllara dayanan tecrübesiyle öne çıkan Türk- Alman lojistik ağı ÇOBANTUR BOLTAS, bu alanda verdiği hizmetlerle fark yaratıyor. Gabari dışı olarak da tabir edilen, boyut ve ağırlık açısından standart taşıma kabına sığmayan yüklerin ulusal ve uluslararası lojistiği konusunda uzman ekibiyle hizmet veren şirket, bu alandaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor.

ÇOBANTUR BOLTAS Türkiye Lojistik Direktörü Cumhur Erzurumluoğlu, bu taşıma organizasyonlarını her şirketin yapamayacağına dikkati çekti. Proje taşımacılığındaki sırrın, sürece yön veren yönetim ve ekip olduğunu ifade eden Erzurumluoğlu “Çalışanlarımızın alanında deneyimli olması başarımızı artırıyor. Ekibimiz, taşınacak yük ile ilgili daima bilgi sahibi olmaya özen gösteriyor. Ülkelerin bu alandaki yasal prosedürlerini de çok iyi biliyoruz. Köprüleri, yolları santim santim hesaplıyoruz.” dedi. 

Riski En Aza İndiriyor

Erzurumluoğlu, proje taşımacılığında riski azaltmak adına farklı disiplinlerle hareket ettiklerini vurgulayarak, “Güzergâh analizi, izin belgeleri, bürokratik süreçler, yol bakım çalışmaları gibi birçok detay üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Taşıma sigortasına büyük önem veriyoruz. Aynı zamanda tedarikçilerimizi olabildiğince sınırlı tutarak riski daha da azaltıyoruz.” diye konuştu. 

30 tonluk bir yükün belge süreçlerinin bazı ülkelerde 2 ayı bulabildiğinin altını çizen Erzurumluoğlu, ÇOBANTUR BOLTAS olarak Avrupa’nın en iyi danışman şirketiyle iş birliği yaptıklarını, dolayısıyla yasal prosedürleri zorlanmadan aşabildiklerini ifade etti. 

Low-Bed Yatırımları Devam Ediyor

Proje lojistiği operasyonlarını kendi ekipmanlarıyla gerçekleştirmeye özen gösterdiklerini söyleyen Erzurumluoğlu, mevcut filolarına 5 adet low-bed daha eklediklerini aktardı.  Erzurumluoğlu, “Bu yatırıma ek olarak 6-8-10 akslı yeni low-bed alımıyla Avrupa’ya da kendi araçlarımızla proje taşımacılığı yapmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki iki yıl içinde proje taşımacılığında yüzde 25’lik bir büyüme öngörüyoruz.” bilgilerini paylaştı.

“Kombine Çözümler Üretiyoruz”

Avrupa ile Türkiye arasındaki proje taşımalarının önemli bir kısmını kombine taşımalar ile organize ettiklerini anlatan Erzurumluoğlu,“Avrupa’dan Türkiye’ye gelecek yükleri öncelikle Almanya, Fransa ya da İspanya’dan kiraladığımız low-bed araçlar ile Trieste Limanı’na yönlendiriyoruz. Denizyolu ile Türkiye’ye taşıdığımız yükleri kendi araçlarımızla son teslimat noktasına ulaştırıyoruz. İhtiyaca göre kiralama yoluna da gidiyoruz. Türkiye’den Avrupa ülkelerine taşınan yüklerde ise bu işlemlerin tam tersini uyguluyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Dev kazanlar hedefe ulaştı!

ÇOBANTUR BOLTAS yakın zamanda 5,20 metre yüksekliğinde 4,80 metre çapında büyük kazanların taşımasını gerçekleştirdi. Şirket, Kocaeli Yarımca Limanı’ndan kiralanan vinç ve gemi ile önce Bandırma Limanı’na ardından da low-bedler ile Kütahya’ya son taşımayı yaptı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.