İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

CCPP Pancevo Enerji Tesisi’nin iklimlendirme tercihi İmbat oldu

Sırbistan’ın ve Avrupa’nın önemli enerji tesislerinden biri olan CCPP Pancevo fabrikasının iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’ni seçti. Güney Avrupa’nın en büyük enerji sağlayıcısı olan NIS Group’un Sırbistan’a enerji sağlayan CCPP Pancevo rafinerisinin güç ve proses buhar ihtiyacını karşılamak üzere inşa edilen tesisin iklimlendirmesinde İmbat’ın çatı tipi klima cihazları tercih edildi.

CCPP Pancevo enerji tesisi yatırımında kullanılan çatı tipi klima cihazları, tasarımlarına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilebilir, özel kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir özelliktedir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanır, maksimum enerji tasarrufu sağlanır. Standart olarak çift cidarlı üretilen cihazlarımız, % 100 taze hava ile çalışabilmekte ve EC plug fan, asimetrik kompresör, mikroişlemci kontrol ile maksimum enerji tasarrufu ile en verimli çalışma koşullarında çalışmaktadır. Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri, alttan, alından, üstten veya alttan seçilebilmektedir.

Sırbistan’daki CCPP Pancevo projesinde, 90 kW soğutma kapasitesine sahip, heat-pump olarak çalışan ve projeye uygun olarak tasarlanmış çatı tipi klima cihazları kullanılmaktadır. İmbat çatı tipi klima cihazları, asimetrik kompresör kullanımı ile enerji sarfiyatında avantaj sağlamaktadır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.