İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Bosch Termoteknoloji müşteri odaklı yaklaşımını geliştirmeye devam ediyor!

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, ‘Her zaman her yerde önce müşteri’ vizyonuyla müşteri yolculuğunun her noktasında sunduğu ürün ve hizmetlerle kullanıcılarının ihtiyaçlarını önceliklendiriyor.

Bosch Termoteknoloji, Kovid-19 salgınının etkilediği tüketici davranışlarında oluşan köklü değişimleri analiz ederek müşteri deneyimini tekrar ele aldı. Hem son kullanıcıların hem de Bosch Termoteknik iş ortaklarının fiziksel olarak aldıkları hizmetler yerine dijital kanalları daha sık tercih ettiklerini gözlemleyen Bosch Termoteknik profesyonelleri, çözümlerini ele alarak geliştirdi.

Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali Aktaş müşteri odaklı vizyonlarıyla ilgili “Bosch Termoteknik’e göre müşteriyi iyi anlamak çevik pazarlamanın kilit noktası. Üstün teknolojiyle üretilen ürünlerimizi en kaliteli ve en hızlı şekilde kullanıcılarımızla buluşturmayı önemsiyoruz. Müşterilerimizi odağımıza alarak, onlara beklentilerinin de ötesinde ürün ve hizmetler sunmak şirketimizin temel stratejisini oluşturuyor.” dedi. 

Online satışın rutin hayatın bir parçası olmasıyla birlikte Bosch Termoteknoloji, online satış kanallarında da hizmet vermeye başladı. Kolay monte edilebilen veya montaj gerektirmeyen ürünler artık online satış kanallarıyla da satışa sunuluyor. Henüz doğalgazın olmadığı bölgelerde ise elektrikli ürünlerle kullanıcılara ısıtma ve sıcak su sağlamak hedefleniyor. Bosch Termoteknoloji, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda elektrikli konvektörü de portföyüne ekleyerek ısıtma ürün gamını zenginleştirdi. 

Bosch Termoteknoloji, sosyal medyada da içeriklerini çeşitlendirdi ve tüm dijital mecraları ihtiyaçlara göre şekillendirdi. Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali Aktaş “Son kullanıcılarımız ile etkileşime geçebildiğimiz sosyal medya da bizim için oldukça önemli bir mecra. Müşterilerimize farklı içeriklerle ulaşıyor ve aynı zamanda çift taraflı etkileşim imkânı yakalıyoruz. Müşterilerimizin yorumlarını 7/24 gözlemleyebildiğimiz ve çözümleyebildiğimiz sosyal medya platformları bizi müşterilerimize daha da yakınlaştırdı. Bu müşteri odaklı yaklaşımımız, şirketimizi sosyal marka olma hedefine doğru taşıyan en önemli etkenlerden oldu.” dedi.

Bosch Termoteknoloji, hem Buderus hem de Bosch markalarıyla farklı kampanyalara da imza attı. Müşterilerin her zaman yanlarında olduklarını vurguladıkları “Bosch her zaman hazır” kampanyası, kadınların da kombi seçim kararlarında daha aktif rol oynamalarının hedeflendiği “Kadın aklı seçimin uzmanı” ve Bosch kombi kullanıcılarının kombilerinin memnun oldukları özelliklerini Instagram sayfalarında paylaştığı tavsiye kampanyası ile kullanıcılarla anlamlı bir bağ kurmak hedeflendi. Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali Aktaş, “Müşterilerimizle her temas noktasında onlara fayda ve değer yaratmaya odaklanıyoruz.” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.