İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Aksa Doğalgaz yatırımlarına devam ediyor

Reyhanlı doğal gaza kavuşuyor

Aksa Doğalgaz 2021 yatırım planları kapsamında Hatay iline bağlı
Reyhanlı ilçesinde doğal gaz altyapı çalışmalarına başladığını duyurdu.
Türkiye genelinde 27 il, 188 ilçe ve beldede doğal gaz yatırımları gerçekleştiren Aksa Doğalgaz, Hatay’da 2021 yıl sonuna kadar iki ilçe ve
11 mahalleye daha doğal gaz ulaştırmayı planladıklarını açıkladı.

Aksa Doğalgaz, doğa dostu, konforlu ve ekonomik enerji kaynağı doğal gazı, hizmet bölgesi illerde yer alan ilçe ve mahallelere ulaştırmaya devam ediyor. Şirket bu kapsamda, Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinde doğal gaz alt yapı çalışmalarına başladı.

Hatay, Reyhanlı İlçesi Altyapı Çalışmaları Başlangıç Töreni’nde konuşan Aksa Çukurova Doğalgaz Hatay Osmaniye Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu, “Aksa Çukurova Doğalgaz olarak, vatandaşlarımıza doğa dostu, konforlu ve ekonomik enerji kaynağı doğal gazı ulaştırmak için çalışıyoruz. Amacımız, her yıl daha fazla ilçemize doğal gaz ulaştırmak. Bunun için var gücümüzle, kesintisiz bir şekilde çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi. Kasapoğlu, ayrıca, Reyhanlı’da alt yapı çalışmalarının başlandığı doğal gaz için, 5 ay gibi kısa bir zaman içerisinde bölge halkının hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

“Amacımız; temiz enerji kaynağı doğal gazı yaygınlaştırmak”

2021 yılı içerisinde Hatay’da yapacakları yatırım miktarının 51 milyon TL değerinde olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, Hatay’da yaklaşık 130 bin aboneye hizmet verdiklerini belirtti. Kasapoğlu ayrıca, kömürle ısınan bir evin bir yılda ortalama 4,5 ton karbon salımına neden olduğunu söyleyerek, doğal gazın diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında daha temiz, konforlu olduğunun ve tasarruf sağladığının altını çizdi ve daha çok eve doğal gaz ulaştırmayı amaçladıklarını belirtti.

Kasapoğlu, “Altyapı çalışmalarına büyük bir gurur ve mutlulukla başladığımız Reyhanlı ilçemize yapılan yatırımın bölge halkına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Uzman kadromuzla, vatandaşlarımızın en kaliteli ve güvenli şekilde doğal gaz hizmetinden faydalanabilmesi için her zaman yanınızdayız” dedi. 

Doğal gaz kullanmak isteyenler, ön abonelik işlemlerini başlatmak için Reyhanlı Belediyesi’nde bulunan doğal gaz ofisinden ya da muhtarlıklarından bilgi alarak ilgili evrakları temin edebilecekler.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.