İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Türkiye Lansmanı İstanbul’da Yapılacak

Dünyaca ünlü ve ödüllü Mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan, eşsiz doğal güzelliğiyle Tagus Nehri kıyısında bulunan Prata Riverside Village gayrimenkul projesi, Türkiye Lansmanı için gün sayıyor.

Lizbon’un kalbinde, gerçek bir mahalle hissi veren, sakin ama hayat dolu bir şehir köyü ‘Prata Riverside Village’ modernliği ve işlevselliği, sürdürülebilir, dayanıklı malzeme teknolojileriyle birleştirerek yeni bir yaşam biçimine ilham oluyor. Eşsiz doğal güzelliğiyle Tagus Nehri kıyısında bulunuyor ve Lizbon’da yaşamak isteyenlere, Golden Visa (Altın Vize) ile Portekiz’de oturma, yatırım ve vatandaşlık hakkı sunuyor.

‘Portekiz Altın Vizesine en çok başvuruda bulunan üçüncü ülke Türkiye’

Portekiz Altın Vizesine en çok başvuruda bulunan ülkeler arasında Türkiye’nin 3.sırada olduğunu söyleyen Prata Riverside Village Proje Danışmanı Marcos Drummond şöyle konuştu; ‘Çin ve Brezilya’nın hemen ardında yerini alan Türkiye, Portekiz Altın Vizesi’ne en çok başvuruda bulunan üçüncü ülkedir. Portekiz, yaşamak için en iyi ülkelerden biri olarak kabul edilir. Dost canlısı ve hoşgörülü bir toplumdur. Düşük suç oranı ve canlı bir ekonomisi vardır. Dünyanın en muhteşem plajlarından bazıları oradadır. Kış, ilkbahar, yaz ve sonbaharın tadını çıkarmak için idealdir.

Oturumların başladığı, Pritzker Ödülünün sahibi ünlü Mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan Prata Riverside Village projesinde yeni bir yaşam tarzını tercih edecek Türkleri, doğrudan bilgilendirmek amacıyla Türkiye’ye geliyoruz. Lizbon’da benzersiz bir konut konsepti etrafında tasarlanan proje, mağazaları, restoranları, galerileri, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları ile tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile iç içe bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca sanata ve sanatçıya verdiği önemi, yaptığı projelerle gözler önüne seriyor.

‘Mimar Renzo Piano’nun Portekiz’deki tek projesi, Lizbon Moda Haftası’na ev sahipliği yaptı’

Sanat ve kültürün farklı ifadelerini destekleme ve teşvik etme taahhüdünü gerçekleştiren proje, moda, tasarım ve modern mimarinin en iyi örneklerini biraraya getirdi.  İç bahçe, güneşli teras ve geniş balkonlar ve şeffaf asansörler, Tagus Nehrinin nefes kesen manzarasına sahip eşsiz bir ortamda bulunan geçit, Lisbon Moda haftası için bir podyum olarak kullanıldı. Renzo Piano’nun modern mimarisi, ışık oyunları, farklı alanlara yansıyan genç tasarımcıların kreasyonları, sunulan parçaların yenilikçi karakterini güçlendirdi. Ayrıca sanatçılar için oluşturdukları yaratıcı odaları kullanıma sunduklarını, sanatsal üretimlerini geliştiremeyen birçok sanatçının eserini yaratmasına ve sergilemesine ev sahipliği yaptı. Valentim Quaresma, Ana Fonseca, Sofia Castro ve Cecília Costa, Prata Riverside Village’ı evlerine çevirmiş sanatçılara örnektir.

Prata Riverside Village Türkiye lansmanı 01 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.