İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Tahincioğlu’ndan Yepyeni Bir Proje: Nidapark Çengelköy

Gayrimenkul yatırım ve geliştirme sektörünün önde gelen firmalarından Tahincioğlu, uzun zamandır merakla beklenen Nidapark Çengelköy projesinin lansmanını ve temel atma törenini gerçekleştirdi. Çengelköy’ün merkezinde; boğazı gören bir konumda, iki köprünün arasında, tarihin ve doğanın tam ortasında yer alan Nidapark Çengelköy, az katlı yatay mimarisi ve geniş peyzaj alanları ile dikkat çekiyor.

 65 yılı aşan tecrübesiyle konut, ofis ve dükkan projeleri geliştiren Tahincioğlu; konut projelerine bir yenisini daha ekledi ve Çengelköy’ün merkezinde, içerisinde tarihi ağaçları barındıran projesini satışa sundu. Proje; Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısı ile tanıtıldı.

1840’lardan günümüze dayanan eski eser binaları ve çok değerli anıt ağaçlarıyla geçmişe ait izlerin bulunduğu yerde konumlanan Nidapark Çengelköy, toplam 36 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor.  71 bin 355 metrekare inşaat alanına sahip projede 10 bin metrekarelik doğal toprak alanı bulunuyor. 12 blokta 207 konutun yer aldığı butik projede 2+1, 3+1, 3,5+1, 4+1, 4,5+1 ve 5,5+1 dubleksten oluşan farklı daire seçenekleri, geniş bahçe kullanımı, geniş balkonlu, çatı teraslı ideal ve ferah bir yaşantının yanında konforu ve lüksü de sakinlere sunan bir proje.

Tarihi Çaprazlı Köşkü proje içerisinde restore edilerek hayata kazandırılıyor

Nidapark Çengelköy’ün az katlı ve yatay mimari ile bölgenin dokusuna uygun olarak tasarlandığının altını çizen Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “1 milyar TL yatırım değerine sahip Nidapark Çengelköy’de satışlarımıza başlıyoruz. Bugün aynı zamanda temel atma törenimizi de yapıyoruz. Nidapark Çengelköy’de daireler, konfor ve lüks bir yaşantının yanında pandemi koşullarına da uygun olarak tasarlandı. Konutlarımız maksimum verimliliğe, geniş salon pencerelerine, balkon veya teraslara, yüksek tavan ve ferah cephelere sahip. Projemiz içerisinde aynı zamanda tarihi bir eser olan Çaprazlı Köşkü de bulunuyor. Büyük ölçüde hasar görmüş olan eser, tarafımızca restore edilerek hayata geçirilecektir.” diye konuştu. Tahincioğlu, Nidapark Çengelköy projesinin site yönetiminin Tahincioğlu Hizmet ve Yönetim A.Ş güvencesi ve kalitesi ile yürütüleceğini de sözlerine ekledi.

2+1’den 5,5+1’e uzanan zengin konut seçeneği

Proje hakkında detaylı bilgi paylaşan Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak, “12 blok 207 konuttan oluşan Nidapark Çengelköy’de, büyüklükleri 135-450 metrekare arasında değişen 6 farklı tipte konut seçeneği bulunuyor. Her katta az sayıda dairenin yer aldığı geniş oda, salon ve ebeveyn odaları bulunan projemizde 2+1 dairelerimiz 135-155 metrekare, 3+1 dairelerimiz 161-205 metrekare, 3,5+1 dairelerimiz 198-215 metrekare, 4+1 dairelerimiz 216-291 metrekare, 4,5+1 dairelerimiz 215-403 metrekare ve 5,5+1 dairelerimiz 450 metrekare olarak tasarlandı. Tüm dairelerde balkon veya teras bulunan projemizde 10 bin metrekare yeşil alan yer alıyor. Sosyal donatıları arasında açık ve kapalı havuz, buhar banyosu, sauna, cafe, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkurları bulunan Nidapark Çengelköy’de aynı zamanda kamunun kullanımına açık bir park alanı da bulunacak. Çengelköy merkeze yaklaşık 5 dakikalık mesafede yükselen projemiz, Sabiha Gökçen Havalimanına 35 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne 15 dakika mesafede yer alıyor. Projemizden konut sahibi olmak isteyenler banka kredisi kullanmadan dolayısıyla dosya ve hayat sigortası masrafı olmadan 36 ay 0 vade farkı veya 60 ay 0.69 vade farkı avantajlı ödeme planından faydalanabilirler. ” şeklinde konuştu.

2021 yılında yeni projeler yolda

Bu yıl bitmeden yeni projelerin ve yeni firma bilgilerinin açıklanmaya devam edeceğinin altını çizen Tahincioğlu, “Bu yıl daha çok ana iş konumuza odaklanıp pandemi sebebi ile değişen ihtiyaç ve taleplere cevap verecek iş kolları geliştirip yönetiyoruz. Markamızı korumak ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için kurduğumuz Tahincioğlu Yönetim Hizmet ve Nidapark Gayrimenkul Danışmanlık firmalarına yenilerini ekleyeceğiz. Ayrıca bu sene İstanbul ve İstanbul dışında butik projelerimiz gündeme gelecek. İstanbul dışındaki projemiz için sona geldik. Göcek’te geliştirmeye devam ettiğimiz projemiz yakın bir tarihte ön satışa çıkacak” diye konuştu. Tahincioğlu, Nidapark İstinye projesinin yeni etabı Nidapark İstinye Vadi’nin de çok yakında ön satışa çıkacağını sözlerine ekledi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.