İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Sur Yapı Antalya Projesi’nde hayat başlıyor

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinde teslimler başladı

Dünyaya örnek teşkil eden, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda prestijli ödüle layık görülen Sur Yapı Antalya Projesi’nde ilk dairelerin teslimi yapıldı.

Özel sektörün en geniş portföye sahip firması Sur Yapı, Antalya Kepez Santral bölgesinde 8 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirdiği, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi kentsel dönüşüm projesinde Antepe’ye teslim edilen 460 dairenin anahtarlarını hak sahipleriyle buluşturdu. İlk hak sahiplerine yapılan anahtar teslimlerinin yanı sıra Sur Yapı tarafından satışı gerçekleştirilen 200 dairenin teslimleri de eş zamanlı gerçekleşti. Haziran ve Temmuz ayından bugüne dek Antalya Projesi’nde 562 dairenin satışını gerçekleştiren Sur Yapı, sene sonuna kadar E ve D parsellerinde yer alan bin 800 dairenin bin 500’ünün daha teslimini yapmayı ve akabinde F,C ve B parsellerinin teslimlerini de belirlenen periyotlarda gerçekleştirmeyi planlıyor Antalya’da geleceğe miras modern bir şehir kurma hedefiyle yolan çıkan Sur Yapı’nın, dünyaya örnek dönüşüm projesi olarak gösterilen Antalya Projesi’nde ilk evler teslim edildi. Hak sahiplerine yapılan anahtar teslimlerinin yanı sıra Sur Yapı tarafından satışı gerçekleştirilen 200 dairenin de teslimiyle Sur Yapı ailesi daha da büyüdü.

Antalya Projesi’ne ödüller yağdı
Sur Yapı Antalya projesi, Avrupa Birliği’nin 2020 programında “Akıllı Kent” olmak için 17 projenin içinden yarışarak 3 projeden birisi seçildi. Aynı zamanda proje, çağdaş mimarisi, sosyal ve çevreci unsurları ile ön plana çıkan proje, dünyanın en eski ve en saygın tasarım yarışmaları arasında yer alan Green Good Design kapsamında da ödül kazandı. Proje, Management Plus tarafından her yıl organize edilen “5. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde ise “En iyi Dönüşüm Projesi”; geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Sign Of The City ödüllerinde ise “Türkiye’nin En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi” seçildi. Geçtiğimiz yılın sonunda Türkiye’nin önemli gayrimenkul platformlarından olan ve sektör otoriteleri tarafından verilen Sign of the City ödüllerinde 100’ün üzerinde başvurunun yapıldığı kategoride ‘En İyi Kentsel Dönüşüm’ ödülüne layık görüldü.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.