İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Yeni Akşehir Otogarı inşaatında çalışmalar devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir ilçesinde 10 bin metrekarelik bir alanda yeni otogar inşaatını sürdürüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, eski otogarın kullanım ömrünü doldurması nedeniyle Akşehir’e yeni bir otogar binası kazandırmak için yapım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir’e kazandırılacak olan yeni otogarın yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yatırım programı kapsamında ilçelere hizmet götürmeye devam ettiklerini belirterek, en kısa sürede Akşehir’de yeni otogar binasını tamamlayıp Akşehirlilerin hizmetine sunacaklarını söyledi.

Akşehir Otogarı’nın hızla yükseldiğini belirten Başkan Altay, “İlçemize kazandıracağımız yeni otogarımızda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Eski otogarın zemininde sıkıntıların olması ve kullanım ömrünü doldurması sebebiyle yapımını sürdürdüğümüz yeni otogarımız 10 bin metrekarelik bir alanda vatandaşlarımıza hizmet verecek. Şu anda otogarımızın fiziki olarak yüzde 50’lik kısmını tamamladık. İnşallah, en kısa sürede tamamlayarak ilçe halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Akşehir Otogar binası 7.5 milyon liraya mal olacak.

Söz Konusu İşin İhale Detayları;

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 29.06.2020 tarihinde teklifleri toplanan Akşehir Otogar Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 12.08.2020 tarihinde sözleşme imzalandı. 6.769.373,65 TL yaklaşık maliyetli işi 6.198.000,00 TL sözleşme bedeli Fatih Arslan (Melikşah Mah. Kule Sk. No: 6/1 Meram / KONYA Tel: (0-555)-801 48 96) firması kazandı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 180 gün olarak belirlendi.

İhalelerde ki gelişmeleri, ihalelere katılan ve kazanan firmaları, ne teklif verdiklerini üye olarak günlük takip edebilirsiniz; Üyelik için

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.