İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

XL Mimarlık + Mühendislik İmzalı “Lemariz İzmir”

Mimar Arda Işık’ın liderliğinde ulusal ve uluslararası ölçekte ödüllü mimari ve iç mimari projelere imza atan XL Mimarlık + Mühendislik tasarımı Lemariz İzmir’in inşaatı başlıyor.

İzmir’de hayata geçecek olan Lemariz Konutları projesi, birbirinden farklı ölçek ve fonksiyonlarda ödüllü mimari ve iç mimari projelere imza atan Mimar Arda Işık liderliğindeki XL Mimarlık + Mühendislik tarafından tasarlandı.

Lemariz İzmir, geniş iç mekan düzenlemesi, doğanın içinde olup İzmir Körfezi’nin tümünü gören yerleşimi ve İzmir’in en sağlam zemininde depreme dayanıklı mimarisi ile salgın sonrası yeni dönem konut mimarisinin yeni standartlarını sunacak şekilde tasarlanmış.

Panoramik asansörü, sonsuzluk havuzu, cephe aydınlatması ve diğer mekânsal önerileri ile bölgenin röper noktası olmaya aday Lemariz İzmir projesi teknolojik yenilikleriyle de kullanıcılarına en üst seviyede hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin kullanılacağı konut birimlerinde Vitra&Artema  vitrifiye ve batarya elemanları, ithal laminat parke, Lineadecor Mutfak ve Franke evye ile batarya kullanılması planlanmaktadır. Cephede ince doğaltaş ve grenli dış cephe boyasının cam korkuluklar ile çerçevelendiği Lemariz İzmir projesinin cephe ve bahçe aydınlatmalarında led aydınlatma sistemleri kullanılacaktır.

Dumlular İnşaat ve MCZ İnşaat ortaklığında hayata geçirilecek 90 daire ve 10 villadan oluşan Lemariz İzmir, güvenlikli bir site yaşamı, tüm birimleri kapsayan kapalı otopark ve sunduğu imkanlar ile dikkat çekiyor.  İzmir Körfezi’ne bakan büyük açık yüzme havuzu, çocuk oyun alanları ve kapalı spor salonu ile kullanıcıları için sosyal alanlar sunan XL Mimarlık + Mühendislik imzalı Lemariz İzmir’in önümüzdeki 24 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

XL Mimarlık+Mühendislik Hakkında:

2004 yılında İzmir, Türkiye’de Yüksek Mimar Arda Işık tarafından, var olduğumuz ve ürettiğimiz çevrenin mimarlık yoluyla değiştirilebileceğine dair inançla kurulan XL Mimarlık+Mühendislik, yetenekli, deneyimli ve çalışkan tasarımcıların oluşturduğu mimarlık ve mühendislik ofisidir.

Mimar Arda Işık

Kendine özgü tasarım stratejisi ve söylemiyle ayrımlaşan XL Mimarlık+Mühendislik mimari projelendirme için stratejik planlama, tasarım odaklı düşünme ve sanat yoluyla bütünsel bir yaklaşım önermektedir.

XL Mimarlık+Mühendislik; yurt içinde ve yurt dışında okul kampüsü, spor yapısı, ofis binası, konut, lojman, alışveriş merkezi, kent meydanı, müze, genel merkez gibi farklı tipolojilerdeki pek çok yapının proje müellifidir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.