İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Tarsus Devlet Hastanesi tamamlandı

       

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Mersin, son yıllarda kazandığı sağlık yatırımlarına yenilerini ekliyor. Tarsus ilçesinde, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan, özellikli tedavi birimleriyle hizmet verecek, yatak sayısı 832 olan devlet hastanesinin inşaatı tamamlandı.


Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği sağlık yatırımları ile bölgenin sağlık yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Çok daha kaliteli, konforlu sağlık hizmet sunumunun gerçekleştirilmesini sağlayan yeni sağlık yatırımları hayat bulduğu bölgede şifa dağıtıyor. Kovid 19 ile mücadele döneminde de kesintisiz yatırımlarına devam eden Sağlık Bakanlığı, o yatırımlardan birini daha tamamladı, Tarsus Devlet Hastanesi’nin yapımında sona gelindi. 


Mersin’in güçlenen sağlık altyapısına bir halka da Tarsus’tan ekleniyor. Yaklaşık 93 bin metrekare kapalı alana sahip hastanede 8’i tek kişilik, 412’si çift kişilik olmak üzere 420 adet hasta odası bulunuyor. Acilde 7 olmak üzere hastane genelinde toplam 121 poliklinik, 9 doğum salonu, 16 ameliyathane ile hizmet verecek. Hastanenin yoğun bakımda toplam yatak sayısı ise 94. Yeni doğan yoğun bakımda 16, koroner yoğun bakımda 9, pediatri yoğun bakımda 9, 1,2 ve3. basamak yoğun bakımda 18’er yatak, acil yoğun bakımda 6 yatak yer alacak. Ayrıca 17 kuvöz hizmet verecek.
Özellikle yaz aylarında nüfusu artan kentin sağlık ihtiyaçlarına çözüm olacak yeni devlet hastanesi son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatıldı. Tarsus Devlet Hastanesi’nde 18 görüntüleme odası bulunuyor. Uluslararası standartlarda hizmet verecek 12 laboratuvar yer alacak. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesi 22 yatak, travma ünitesi 6 yatak, fizik tedavi 10 yatakla hasta kabulü yapacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.