İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Sinop Merkez’de çevre yoluyla ilgili proje çalışmaları devam ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyarette ve incelemede bulunmak için Sinop’a gitti.

Karaismailoğlu, “Sinop’ta projelerimiz devam ediyor. Sinop Merkez’de çevre yoluyla ilgili proje çalışmaları devam ediyor. Sinoplular nasıl isterse öyle yapacağız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyarette ve incelemede bulunmak için Sinop’a gitti. İlk olarak AK Parti İl Başkanlığında konuşan Bakan Karaismailoğlu, Sinop’un geleceği için çok önemli projeleri ele alacaklarını belirterek; şunları söyledi:

“Sinop’ta projelerimiz devam ediyor. İnşallah tüm projeleri doğru planlamalar doğrultusunda en kısa sürede bitirmeye devam edeceğiz. Sinop Merkez’de çevre yoluyla ilgili proje çalışmaları devam ediyor. Sinoplular nasıl isterse öyle yapacağız.”

– “Projelerimiz, gittikleri yerlerde yatırımı, istihdamı ve üretimi arttırıyor”

Sinop Ayancık Yolu Şantiyesini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, burada basına açıklamalarda bulundu. Ülkenin her köşesinde, her bir noktasında büyük çalışmaların olduğunu anımsatan Bakan Karaismailoğlu, vatandaşların birbirleriyle ve tüm dünya ile bağlantısını kurmak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek; şunları söyledi:

“Hakkari’de ne yapıyorsak, Edirne’de de onu yapıyoruz. Sinop’ta da benzerlerini yapıyoruz. Dile kolay tam 28 bin kilometre bölünmüş yol. Bu bölünmüş yolların karşılığında, Trafik hareketliliğinin yüzde 170 oranında artmasına rağmen trafik kazalarında yüzde 80 azalma oldu. Bu yüzde 80 trafik kazalarında azalma demek, karşılığında binlerce canın kurtulması demek. O yüzden yaptığımız ulaştırma yatırımları çok önemli.”

“Projelerimiz, bölünmüş yollarımız, Raylı sistemlerimiz, havayollarımız yani ulaştırma ve altyapı projelerimiz gittikleri yerlerde yatırımları arttırıyor, istihdamı arttırıyor, üretimi arttırıyor, turizmi canlandırıp; tarımı arttırıyor. O yüzden yapım maliyetlerinin çok kısa sürede geri dönüşünü sağlıyor. Bunların fayda maliyetleri ve yan faydalarıyla kısa sürede oldukça büyük katkılar sağlıyor.”

– “Sinop’ta devam eden 7 tane aktif projemiz var”

Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Sinop’ta da çok önemli yatırımların olduğunu anımsatan Bakan Karaismailoğlu, şu anda Sinop’ta devam eden 7 tane aktif proje olduğunu söyledi.

Karaismailoğlu, “İnşallah bugün yaptığımız toplantılarla birlikte bu projelerin en kısa zamanda bitirilmesi için gerekli şantiye ziyaretlerimizi gerçekleştirip, istişarelerde bulunuyoruz. Projelerin bitişine hep birlikte şahit olacağız. Bunların hep birlikte açılışlarını yapacağız. Yine bulunduğumuz şantiye Sinop-Ayancık arasındaki yol şantiyemiz. Bu da çok önemli, zor ve maliyetli bir proje. Projenin şantiyeleri kuruldu imalatlarına başlandı. Çok güçlü bir şekilde bu yola giriyoruz. İnşallah bir an önce bitirilmesi için bire bir takip ettiğimiz önemli projelerimizden biri olacak. Malumlarınız dolgu ve tahkimat işlerimiz var. Hem eski yolu güvenli hale getireceğiz hem de Sinop’la Ayancık arasındaki 9.2 kilometrelik yolu bitirdiğimizde konforlu güvenli bir yol sağlamış olacağız. İnşallah önümüzdeki yılda burayı bitirip Sinopluların hizmetine sunacağız” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Sinop ziyareti kapsamında ilk olarak Sinop Valiliği’ni ziyaret etti.  Daha sonra Gine Körfezi’nde korsan saldırısına uğrayan ve kaçırılan gemi personeli Vedat Aksan’ın babası ve annesi ile görüştü.

Sinop’un Merkez’inde esnaf ziyaretlerinde de bulunan Bakan Karaismailoğlu, sonrasında AK Parti Sinop İl Başkanlığını ziyaret etti. Sinop Çevre Yolu güzergahında incelemelerde bulunan Karaismailoğlu, Sinop Ayancık Şantiyesini de ziyaret ederek, brifing aldı.

Bakan Karaismailoğlu, son olarak Ayancık Motor İskelesinde incelemelerde bulunup, AK Parti Ayancık İlçe Başkanlığını ve Sinop Ayancık MHP ilçe Teşkilatı ve Ülkü Ocaklarını ziyaret etti.

 Sinop Çatalzeytin – Türkeli Yolu’nu  inceleyen Bakan Karaismialoğlu, sonrasında Türkeli esnafını ziyaret ederek soruları yanıtladı. Sinop Ayancık Yolu Üstünde Ayancık Ahşap Fabrika Çalışanlarını da ziyaret eden Karaismailoğlu, çalışanlar ile fotoğraf çekildi. 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.