İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Siirt 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Genişletme Projesi tüm hızıyla sürüyor

Siirt Belediyesi tarafından başlatılan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Genişletme Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Meydanda, ekiplerin yıkım çalışması başladı.


Mevcut meydana ek yaklaşık 4500 m2 ek alan kazandırılacak. Siirt Belediyesinden 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Genişletme Projesi’ne ilişkin yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Yeni yapılacak alan içerisinde yaklaşık 1200 m2 ek yeşil alan kent meydanına kazandırılacaktır.
Mevcut yeşil alan rehabilite edilecektir. İçerisinde basketbol sahası ve kaykay rampası gibi spor alanları barındıracak olup çocuklar ve gençler için kentteki spor faaliyetlerine destek sunabilecektir. İçerisinde bölgede eksikliği hissedilen çocuk oyun alanı ve çeşitli kent mobilyaları barındıracaktır. Mevcut amfilere ek olarak yeni amfi alanları düzenlenecektir. Dekoratif aydınlatma figürleriyle meydanda estetik bir görünüm elde edilebilecek ve aynı zamanda aydınlatma seviyesinin yükselmesiyle güvenlik zaafiyetleri minimum seviyeye indirgenecektir.”

Söz Konusu İşin İhale Detayları;

Siirt Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 09.06.2020 tarihinde teklifleri toplanan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Genişletme Projesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 06.01.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 1.816.006,26 TL yaklaşık maliyetli işi 1.195.750,00 TL sözleşme bedeli Mehmet Güngör (Ülkü Mahallesi 701 62/2 Siirt Merkez/Siirt) firması kazandı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 180 gün olarak belirlendi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.