İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

SIGMA yeni projelerle Özbekistan’da güçlenmeye devam ediyor

2020 yılı başında Özbekistan Ofisini açan SIGMA, ülkenin önde gelen şirketlerinde AKFA Group bünyesinde yer alan AKFA Build ve Artel’in Taşkent’te bulunan showroom’ları için çalışmalarına başladı.  SIGMA’nın Özbekistan’daki tasarla-inşa et projelerinden olan showroom’ların Mart 2021 sonu itibari ile tamamlanması hedefleniyor. 

İnşaat sektöründeki 35 yılı aşkın tecrübesi ve multidisipliner bakış açısıyla 2020 yılı başında ilk yurtdışı ofisini açan SIGMA, Özbekistan’da tasarım, proje yönetimi ve uygulama servisleriyle hizmet veren iki şirketiyle büyümeye devam ediyor. Özbekistan ve Orta Asya’nın önde gelen holdinglerinden AKFA Group bünyesinde yer alan, inşaat ve kentsel çözümler alanında yüksek teknolojili entegre çözümler sunan AKFA Build ile Orta Asya’da beyaz eşya ve elektronik üretiminde lider Artel’in Taşkent’te aynı parsel üzerinde yan yana bulunan showroom’ları için proje çalışmalarının sonuna gelen SIGMA, bu projede tasarla-inşa et modeli ile hizmet verecek. 

Özbekistan’a multidisipliner bir yapı ve güçlü bir ekip ile girmeyi başararak, küresel bir mühendislik ve inşaat şirketi olma yolunda ilk adımı attıklarını söyleyen SIGMA Genel Müdürü Abuzer Sarı “İstanbul’dan giden 30 kişilik ekibimiz tasarım ve uygulama projelerine başladı. Konut ve ticari alan dışında, eğitim, ofis, havaalanı gibi pek çok projenin üzerinde eş zamanlı olarak çalışıyoruz. Sadece Özbekistan’da değil tüm Orta Asya’da yapı malzemeleri sektöründe pek çok farklı ürünle adından söz ettiren AKFA Grubu’nun, AKFA Build ve Artel’in yeni showroom’ları için bizi seçmiş olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz ”dedi. 

Toplamda 8 bin metrekareye yakın büyüklüğü olan AKFA Build ve Artel showroom’larında beyaz eşya ve klimanın yanı sıra, mermer ve taş koleksiyonundan asansör ve yürüyen merdivenlere kadar inşaat ve yapı sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün gamı sergilenecek. 

SIGMA’nın Özbekistan’da devam eden projeleri arasında saha proje yönetimi ve dizayn projelendirme işleri devam eden Invento School, robotik teknolojiler, elektrik verimliliği ve biyoteknoloji alanlarında Ar-Ge faaliyetleri sürdürülecek 12 bin metrekare büyüklüğünde bir İnovasyon Merkezi ile renovasyon projeleri bulunuyor. Masterplan ve konsepti tamamen SIGMA’ya ait olan“Tashkent INDEX” Projesi’nde ise toplam 710 bin metrekare alana yayılan açık alan konseptli bir alışveriş merkezi, lojistik alt yapısıyla küçük sanayi sitesi, 3 yıldızlı otel, expo merkezi, mescit ve yönetim binaları bulunuyor.

SIGMA Hakkında;

İnşaat sektöründe 35 yılı aşkın tecrübesi ve çözüm odaklı yaklaşımıyla Türkiye’nin en güvenilir mühendislik ve danışmanlık firmaları arasında yer alan SIGMA, Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarıyla mühendislik, tasarım, proje yönetimi ve danışmanlık gibi pratik ve uygulamalı alanlarda multidisipliner bir çözüm ortağı olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye ve Özbekistan’da bulunan 200’ün üzerinde alanlarında uzman çalışanıyla yapı ve mühendislik sektörünün en güncel uygulamalarını hayata geçirmeye devam eden SIGMA’nın, bugüne kadar endüstri, lojistik, turizm, konaklama, ofis, perakende, eğitim, kültür, konut, eski eser, sağlık, spor ve ulaşım sektörlerinde tamamladığı 5 binin üzerinde proje bulunuyor.    

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.