İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Polatlı OSB Demiryolu İltisak Hattı için görüşme yapıldı

Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ile T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü arasında Polatlı OSB sınırları içerisine alınmak üzere inşaatı devam eden Demiryolu Bağlantı hattı için görüşme yapıldı.

Bölge Başkanı Erol ÜNAL, Bölge Müdürü Akın ÜNAL ve Katılımcı Selahattin DÜZBASAN, TCDD Modernizasyon Daire Başkanvekili Mücahit LEK ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail ÇAĞLAR ile bir araya geldiler. Yaklaşık bir saat süren görüşmede, Demiryolu Bağlantı hattının devam eden yapım işinin detayları konuşuldu.

Bölge Başkanı Erol Ünal görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada; “İnşaat aşaması %60 seviyesine gelen Demiryolu Bağlantı hattımızın kalan kısmının bitirilmesi noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Organize Sanayi Bölgemizi bir lojistik üs haline getirecek, tarihi ipek yolunun geçtiği demiryolu hattı ile doğrudan bağlantı sağlayacak bir indirme – bindirme alanını bölgemize kazandırmaya çalışıyoruz. Bu proje tamamlandığında, Bölgemizde faaliyet yürüten firmalarımız için ve Bölgemizin değerler toplamı için önemli bir kazanım olacağı kanaatindeyiz. İnşallah, bölgemizde tahsis edilen alana demiryolu yük indirme ve bindirme rampası projesi tamamlandığında, sanayicilerimizin transfer maliyetleri ve bölgemizin ticari hareketliliği açısından artı bir kazanım olacaktır.” şeklinde konuştu.

Başkan Ünal; “Polatlı OSB Demiryolu Bağlantı hattının en kısa sürede faaliyete geçmesi için çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir.” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.