İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu Projesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin 75 Milyon TL’lik dev ulaşım yatırımı Önsen Köprüsü ve 5 kilometrelik bağlantı yolunda çalışmalar hızla devam ediyor. Haziran ayında temeli atılan projede yol dolgusu önemli ölçüde bitirilirken, köprü ayakları da tek tek tamamlanıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayacak Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu’nda çalışmalar ilerliyor. Yeni gelişme alanı Önsen – Kurtlar bölgesinin şehrin merkeziyle direkt bağlantısını sağlayacak projede bir yandan dolgu çalışmaları bir yandan da köprü imalatı sürüyor. Köprünün taşıyıcı elemanlarında betonarme ve çelik uygulamalar önemli ölçüde tamamlanırken, 5 kilometrelik yeni bulvarın dolgu uygulamalarında sona gelindi.

Kısa vadede bölgede ikamet eden yaklaşık 60 bin nüfusa şehir içi ulaşımda önemli bir kolaylık sağlayacak yatırım, ilerleyen süreçte 150 bin nüfusa hizmet verecek. Projenin tamamlanmasıyla bölgeden merkeze 22 kilometre olan uzaklık 10 kilometreye düşecek. Zaman ve yakıttan önemli bir tasarruf sağlayacak yatırımın kısa süre içinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 18.02.2021 tarihinde teklifleri toplanan Önsen Yolu ve Köprüsü Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 22.04.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 79.015.601,41 TL yaklaşık maliyetli işi 63.330.000,00 TL bedel ile Metroyol Nakliyat Madencilik İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 450 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.