İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Nurol İnşaat, Romanya’da 1.2 milyar liralık çevre yolu ihalesini kazandı

Romanya’nın başkenti Bükreş’te yeni yapılan çevre yolunun 17.5 kilometrelik bölümü 174 milyon dolar bedelle Türk İnşaat devi Nurol İnşaat tarafından yapılacak. Böylece Türk müteahhitleri 1 ay arayla projeden iki büyük ihale almış oldu

Nurol İnşaat Romanya’nın başkenti Bükreş’te, Bükreş çevre yolu projesinin 17.5 kilometrelik bölümünün inşaatına ilişkin ihaleyi 174 milyon dolar bedelli kazandı. Çevre yolu projesinin 2023’te tamamlanması planlanıyor.

Romanya Otoyol Altyapı Ajansı, Türk inşaat devi Nurol İnşaat’ın ülkenin en önemli otoyol projelerinden birini kazandığını ilan etti. Yapılan açıklamada Bükreş çevre yolu için Romanya devleti tarafından açılan ihaleyi Nurol İnşaat’ın 174 milyon dolar yani yaklaşık 1 milyar 193 milyon TL bedelle kazandığı ifade edildi. 

Nurol İnşaat’ın kazandığı proje, ülkenin en önemli otoyol projesi olan 100.8 kilometrelik A0 Otoyol Projesinin bir bölümünü kapsıyor. A0 yolunun Romanya’nın başkenti Bükreş’te halen kullanılan çevre yoluna paralel olarak yapılması hedefleniyor. Mayıs ayında ise bir başka Türk inşaat devi Alsim Alarko, aynı otoyol projesinin 170 kilometrelik bölümünü 16.3 milyon dolar bedelle kazanmıştı.

Nusfalau – Suplacu de Barcau Otoyolu Tasarım ve Yapım İşi

Romanya Ulusal Yol Altyapı İdaresi (CNAIR) tarafından ihalesi yapılan “Brasov – Targu – Mures – Cluj – Oradea Otoyolu, 3B5: Nusfalau – Suplacu de Barcau (km 66 + 500 – km 80 + 054.044) Kesimi Tasarım ve Yapım İşi” için Nurol İnşaat, verilen teklifin teknik ve finansal değerlendirmeleri sonucunda, sözleşme imzalamaya davet edilmiş ve 5 Eylül 2020’de sözleşme imzalanmıştır.

13.5 km otoyol yapımı proje kapsamında, Toprak İşleri, Sanat Yapıları, Altyapı Aktarmaları, Köprü ve Üst Geçit İmalatları, Alttemel, Temel ve Bitümlü Sıcak Karışım Kaplama işlerinin tasarım ve yapımı yer almaktadır. Otoyolun platform genişliği 26 metre olup, 2 gidiş 2 geliş olmak üzere toplamda 4 şeritli olacak şekilde planlanmıştır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.