İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Niğde’de 400 Yataklı Hastane’nin inşaatı başladı

11 Mayıs 2020 tarihinde ihalesi yapılan, 277.773.185,42 TL yaklaşık maliyetli Niğde 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi için 225.000.000,00 TL bedel üzerinden Caba İnşaat firması ile sözleşme imzalanmıştı. İşin süresi 1000 takvim günü olacaktır.

Sağlık Bakanlığı, Niğde ilinde yeni sağlık yatırımları ile kentin bu alandaki altyapısını güçlendiriyor.
Kovid 19 ile mücadele döneminde Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin dört bir yanındaki yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje, ihale süreçleri tamamlanan Niğde 400 Yataklı Devlet Hastanesi’nin sözleşmesi imzalandı. Yer tesliminden sonra inşaat çalışmaları başladı. Niğde’de merkez ve ilçelerde yapımı tamamlanan yatırımlara ek olarak hayata geçecek yeni yatırım ile birlikte kent sağlık hizmet sunumunda güçlenecek. Modern mimarisi, nitelikli hasta odaları, uluslararası standartlarda ameliyathaneleri, laboratuvarları, uzman sağlık personeli ile Niğde Türkiye’de sağlık sisteminin gücüne güç katacak. 


12 katlı ana hastane bir bloktan oluşacak. Nitelikli hasta yataklarının yer aldığı odaların büyük bölümü tek kişilik olarak tasarlandı. Buna göre; 123 adet tek yataklı oda, 60 adet iki yataklı oda yer alacak. Her branştan 85 poliklinikte hasta kabulü yapılacak, toplam 18 ameliyathane ile hizmet verilecek. Yeni hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Niğde’de yoğun bakım yatak sayısı da artacak. 148 yataklı yoğun bakımda, 50 yatak yetişkin, 50 yatak çocuk, 32 yatak yeni doğan, 6 yatak acil için planlandı.  KVC yoğun bakım ise 10 yatak yer alacak. Hastane tamamlandığında palyatif servis 25 yatak, yanık ünitesi 10 yatakla hizmet verecek. Yaklaşık 5.200 metrekare büyüklüğe sahip, 60 müşahede yatağının bulunacağı acil servis ise 11 poliklinikte hasta kabulü yapacak.  

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.