İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Muş’a yakışır bir kent meydanı yapılıyor

Muş Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan Kent Meydanı Projesi adım adım ilerliyor. Geçtiğimiz yıl temeli atılan Kent Meydanında hummalı bir çalışma yapılıyor.

Hayata geçirdiği projelerle Muş’un çehresini değiştiren Muş Belediyesi, Kent Meydanı Projesi ile şehre ayrı bir estetik daha kazandırıyor. Eski devlet hastanesi yerleşkesinde uygulanan Muş Kent Meydanı projesi yapım çalışması devam ediyor. İlkbaharın gelişi ile sezonun start verildiği meydanda kapalı otopark alanının tabliye çalışmalarına başlandı. Geçen yıl temel kazı ve radye çalışmalarının tamamlandığı proje kaldığı yerden devam ediyor.

Kent Meydanı Projesinin; kapalı otoparkı, yürüyüş yolları, süs havuzları, dinlenme mekanları, teknoloji noktaları ve etkinlik alanları ile şehre ayrı bir silüet kazandıracağını ifade eden Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “Seçim manifestomuzda açıkladığımız önemli projelerimiz arasında yer alan Kent Meydanı projesini adım adım hayata geçiriyoruz. Eski Devlet Hastanesi yerleşkesinde uygulanan proje ile Muş’umuzun çehresinin değişeceğine inanıyoruz. Tahsis işlemlerinin tamamlanması ile başlatılan proje kapsamında 550 araç kapasiteli kapalı otopark, üstünde ise vatandaşlarımıza etkinlik ve dinleme imkânı sağlayan buluşma merkezi haline gelecek. Geçtiğimiz yıl temel atma çalışmalarında önemli bir mesafe kat edildi. Projenin fiziki tamamlanması yüzde 40 civarındadır. Teslim tarihi 2023 olan projenin daha erken tamamlanmasını planlıyoruz” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.