İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Mamak ilçesi Yeni Bayındır Mahallesi yüzme havuzunun temeli atıldı

Mamak Belediyesi ilçenin yaşam standardını yükselten yatırımlarına yenilerini ekliyor. Belediye, Ekin, Misket ve Altıağaç mahallesi’nde yapımına başladığı yüzme havuzlarının ardından Yeni Bayındır Mahallesi’nde de dördüncü yüzme havuzunun temelini attı. 14 bin 409 metrekarelik alan üzerinde, 5 bin 2 yüz 80 metrekarelik inşaat alanına sahip havuzun temel kazı çalışmaları başladı.

Sözlerimizi yerine getiriyoruz

Mamak’ı yüzme sporunun merkezi haline getirmek için günden güne yeni projeler ürettiklerini ve bununla birlikte yatırımları birer birer hayata geçirdiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak’ta dört ayrı havuz ile birlikte portatif havuzların da yapımlarına başladıklarını kaydetti. Köse, “Vaatlerimizi bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mamak’ın gelişim ve dönüşümünün öncüsü olacağız demiştik. Bu manada projelerimizi hayata geçiriyoruz. İlçemizin her noktasının daha fazla değer görmesi için bu tür farklı ve dikkat çekici yatırım alanlarını çoğaltıyoruz. Havuzumuz tamamlandığında Mamak’ımıza yeni cazibe alanları çekim merkezleri kazandırmış olacağız. Hamdolsun 2 yıl gibi bir sürede tüm Türkiye’ye örnek gösterilen yatırımların temelini attık, bir kısmının da açılışlarını gerçekleştirdik. İlçemize inşallah yeni cazibe merkezleri oluşturarak değişim ve dönüşümün önünü açıyoruz” diye konuştu.

Adeta yaşam alanı

Engelli vatandaşlar için de gerekli standartlara uygun olarak inşa edilen havuzda bay-bayan 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, bay- bayan fitness salonu, bay-bayan giyinme odası, kütüphane, etkinlik alanları, tribün, basketbol ve mini futbol sahası, halı saha, ve otopark yer alıyor.

Söz Konusu İşin İhale Detayları;

Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 02.03.2021 tarihinde teklifleri toplanan Yeni Bayındır Mahallesi 51588 Ada 3 Parsel Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 15.04.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 20.946.261,16 TL yaklaşık maliyetli işi 16.794.000,00 TL sözleşme bedeli Soner Akgül (Demirlibahçe Mah. Seğmen Sokak No: 5/18 Mamak / ANKARA Tel: (0-312)-419 90 42 – (0-533)-614 46 79) firması kazandı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 480 gün olarak belirlendi.

İhalelerde ki gelişmeleri, ihalelere katılan ve kazanan firmaları, ne teklif verdiklerini üye olarak günlük takip edebilirsiniz; Üyelik için

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.