İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Kütahya Tavşanlı yeni bir hastane daha kazanıyor

Kütahya merkez ve ilçelerde dev sağlık yatırımları devam ediyor. Şehir hastanesinin inşaat çalışmaları sürerken, Tavşanlı 82. Yıl Devlet Hastanesi ek binanın yapımında sona yaklaşılıyor.

Kütahya’da sağlık yatırımlarında değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Bir taraftan mükemmeliyet merkezi olacak, AR-GE çalışmalarına ev sahipliği yapacak, sevk yapılmadan sağlık ihtiyaçlarının tek bir merkezde karşılanacağı şehir hastanesinin inşaatı devam ederken, ilçelerde planlanan birinci ve ikinci basamakta hizmet verecek yatırımların yapımına hız kesmeden devam ediliyor.

Tavşanlı ilçesinde hizmet veren 82. Yıl Devlet Hastanesi’nin ihtiyaç duyduğu yatak, poliklinik, görüntüleme hizmetleri yapılan ek bina ile çözüme kavuşacak. Tavşanlı ilçesinin ihtiyacı göz önüne alınarak yatırım planlamasına alınan ek bina 97 yataklı olacak. 10 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla donatılacak yeni sağlık yatırımı ile 82. Yıl Devlet Hastanesi daha güçlü, nitelikli, kaliteli sağlık hizmeti sunacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.