İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Kula Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor

   

Manisa’nın Kula ilçesinde tamamlandığında, ilçenin ve bölgenin gelişimine katkı sağlayacak, mevcut hastane binasından daha modern, konforlu tedavi alanlarına sahip olacak devlet hastanesinin inşaatı aralıksız devam ediyor.

 
Modern tıp teknolojileriyle donatılacak Kula Devlet Hastanesi, tek kişilik ve iki kişilik hasta odaları, poliklinikleri, ameliyathaneleri ile ilçede sağlık hizmet sunumunda fark yaratacak. Mevcut hastanede bulunmayan özellikli pekçok birim, ünite yeni hastanede yer alacak, ilçede yaşayanlar ihtiyaç duydukları sağlık hizmetine yerinde kavuşacak. 

75 yataklı olarak planlanan hastanenin kapasitesi 105’e kadar çıkabilecek.  Hastane tamamlandığında 21 adet tek kişilik hasta odası, 17 adet iki kişilik hasta odası yer alacak. Yanık ünitesi 2 yatakla, palyatif servis 5 yatakla hizmet verecek. 4 ameliyathane olacak. Yoğun bakımda yeni doğan ve yetişkin için toplam 10 yatak yer alacak.

28 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Endoskopi, diyaliz, fizik tedavi gibi özellikli branşlarda poliklinik hizmeti verilecek. Ayrıca hastane içinde 7 diş üniti yer alacak.   

16 Temmuz 2020 tarihinde ihalesi yapılan, 28.957.274,00 TL yaklaşık maliyetli Manisa Kula İlçesi 75 Yataklı Devlet Hastanesi İkmal İnşaatı İşi için 20.323.000,00 TL bedel üzerinden Çelik İnşaat (Ankara) firması ile sözleşme imzalanmıştı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.