İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Konya’da Olimpik Veledrom’un temeli atıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte Konya’da hayata geçirilecek olan “Olimpik Veledrom”un temel atma törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Olimpik Veledrom’un temelleri atılırken 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu İlk Etap başlangıcını yaptıklarını da hatırlattı.

Bakan Kurum, Meram ilçesi Karahüyük Mahallesi’nde 17 bin 600 metrekarelik inşa alanına sahip veledromun 2 bin 275 seyirci kapasitesine sahip olacağını söyledi.

Konya Veledromu’nun, 250 metre pist uzunluğuyla, Konya’yı dünyada bisikletin merkezi haline getireceğini vurgulayarak, “Şu anda inşa süreci yüzde 25 seviyesinde. Eylül ayının sonu itibariyle tamamlanıp hizmete alınacak ve Türkiye, ilk kapalı veledromuna kavuşacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından, yaklaşık 100 milyon lira yatırım bedeliyle, dünya bisiklet sporuna, Konya’mızın şehirciliğine ve turizmine katkı sunacak bu tesis için Sayın Bakanımıza, Konyalı hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Konya Veledromu, Konya’mız için, ülkemiz, milletimiz ve genç sporcularımız için hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, “Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler” hedefiyle, 2023 yılına kadar 3 bin kilometre bisiklet yolu yapmak için yola çıktıklarını dile getiren Kurum, bakanlık eliyle toplamda 480 kilometre bisiklet yolunu tamamladıklarını, projesi bitmiş 450 kilometre bisiklet yolunun ise inşa çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Söz Konusu İşin İhale Detayları;

Yatırım Ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Gençlik Ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları tarafından 18.12.2020 tarihinde teklifleri toplanan Konya Veledrom Yapım işi ihalesini kazanan firma ile 14.01.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 99.996.887,03 TL yaklaşık maliyetli işi 96.500.000,00 TL sözleşme bedeli EHK İmar İnşaat  (Fatih Sultan Mahallesi Bağlıca Bulvarı No:7 Etimesgut/ ANKARA Tel: (0-312)-287 53 53) + Biberci İnşaat (Nişantaş Mah. Demiryolu Cad. No:18/A Selçuklu/ KONYA  Tel: (0-332)-321 62 27 ) İş Ortaklığı kazandı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 250 gün olarak belirlendi.

İhalelerde ki gelişmeleri, ihalelere katılan ve kazanan firmaları, ne teklif verdiklerini üye olarak günlük takip edebilirsiniz; Üyelik için

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.