İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Kırşehir İçmesuyu Arıtma Tesisi inşaatı yüzde 60’larda…

Kırşehir (Yeni Kuyular) İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar devam ediyor.  Günlük arıtma kapasitesi 21.600 m³ olan tesis ile Kırşehir halkına arıtılmış ve yaşamsal olarak en kaliteli su verilmesi hususunda çalışmalar devam ediyor.

Çalışmaları hızla devam eden iş kapsamında; İdari Bina, Membran Binası, Paket Arıtma Binası, Dekantör Binası, Trafo Jeneratör Binası ve Havalandırma Binası kaba inşaat imalatları, ayrıca bu binalara ait tesisat (elektrik-su-yangın-ısı), ince sıva, boya, ısı yalıtım imalatları da tamamlandı. Tesisin elektrik ihtiyacının karşılaması amacı ile hazırlanan Enerji Nakil Hattı (ENH) imalatı geçici kabulü yapıldı ve yine tesis kapsamındaki mekanik ekipmanların fabrika kabullerinin akabinde alımı, nakliyesi ve montajları devam ediyor.

Fiziki gerçekleşme seviyesi yaklaşık % 60 olan işin tamamlanması ile birlikte Kırşehir’e arıtılmış içme suyu temin edilecektir.

Söz Konusu İşin İhale Detayları;

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından 03.09.2019 tarihinde teklifleri toplanan Kırşehir (Yeni Kuyular) İçmesuyu Arıtma Tesisi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 02.10.2019 tarihinde sözleşme imzalandı. 49.840.799,25 TL yaklaşık maliyetli işi 39.890.000,00 TL sözleşme bedeli Kamer İnşaat (Kandilli İskele Cad. Kurtbağıl Sok. No:13 Üsküdar / İSTANBUL Tel: (0-216)-460-00 43 – 44) firması kazandı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 540 gün olarak belirlendi.

İhalelerde ki gelişmeleri, ihalelere katılan ve kazanan firmaları, ne teklif verdiklerini üye olarak günlük takip edebilirsiniz; Üyelik için

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.