İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Kilis OSB’ye 13.5 milyon TL’lik yatırım yapılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla imzalanan protokol çerçevesinde Kilis OSB içerisinde 13,5 milyon TL’lik bir yatırımla kurulacak Kilis Tekstilkent, 2 bin 500 kişiye istihdam kapısı olacak.

Kilis Tekstilkent Projesi, Bakan Varank ve Vali Recep Soytürk refakatinde İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ve Kilis OSB Başkanı Mahir Can tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren İpekyolu Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje desteğiyle, Kilis OSB içerisinde 13.5 milyon TL’lik yatırım yapılacak.

43 bin metrekare üzerine kurulacak Kilis Tekstilkent’te 2 bin 500 kişiye istihdam olanağı sağlanacak. Her biri 10 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilecek 2 fabrika, bu yıl içerisinde tamamlanarak üretime başlayacak. Projenin tamamlanmasıyla özellikle gençlere ve kadınlara yeni istihdam alanı açılmış olacak.

MERHUM BELEDİYE BAŞKANININ İSMİ VERİLECEK

Bakan Varank, Kilis OSB içinde kurulacak Tekstilkent projesinin bölge içiin önemine işaret ederek şöyle konuştu:

“İpekyolu Kalkınma Ajansımızın desteğiyle 13.5 milyon liralık bir yatırımla kuracağımız Kilis Tekstilkent’te yaklaşık 2 bin 500 kişi istihdam edilecek. Her türlü altyapısı hazır toplam 43 bin metrekare alan üzerinde, her biri 10 bin metrekare kapalı alandan oluşan 2 adet fabrika binamızı bu yıl içerisinde yatırımcılara tahsis ederek, üretime başlayacağız. Bu projenin fikir babası ve emektarı kısa süre önce kaybettiğimiz Belediye Başkanımız Abdi Bulut’du. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah adını ve anısını yaşatmak üzere Tekstilkent’e başkanımızın adını vereceğiz. Ben şimdiden Kilis Abdi Bulut Tekstilkenti’nin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

TAZİYE ZİYARETİ

Bakanı Varank, temasları kapsamında 12 Ekim 2020 tarihinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yaşamını yitiren geçen yıl hayatını Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut’un ailesini ziyaret etti. Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mahallesi’nde bulunan taziye evine geçen Varank, Bulut’un eşi Figen Bulut’a ve babası Abdi Bulut’a başsağlığı dileklerini ileterek sabırlar diledi.

Bakan Varank, ayrıca Kilis Organize Sanayi Bölgesindeki bazı fabrika incelemelerde bulundu.

Varank’ın temaslarına Vali Recep Soytürk, AK Parti Kilis milletvekilleri Mustafa Hilmi Dülger ile Ahmet Salih Dal, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, AK Parti İl Başkanı Murat Karataş, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz ve diğer ilgililer de eşlik etti. (A.A.)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.