İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Karataş İleri Biyolojik Su Arıtma Tesisi’nin yapımı hızla ilerliyor

Doğu Akdeniz’in incisi Karataş’ın asırlık arıtma problemi sona eriyor. Karataş’ın istenilen seviyede bir turizm ilçesi olmasının önündeki en büyük engel ortadan kaldırılıyor. Karataş İleri Biyolojik Su Arıtma Tesisi’nin yapımı hızla ilerliyor
 
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Karataş ilçesine yaptığı arıtma tesisisin yüzde 40’ı tamamlandı. Karataş’ın istenilen seviyede bir turizm ilçesi olmasının önündeki en önemli engellerden olan arıtmasızlık, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın hassasiyetiyle son buluyor. İlçenin tarihi sorunu, Karataş İleri Biyolojik Su Arıtma Tesisi’nin yapılmasının ardından ortadan kalkacak.

Arıtma tesisi 17 bin metreküplük hacmi ile önemli bir kapasiteye sahip olacak. Mevcut arıtma sistemlerine göre ileri teknoloji ile yapılan arıtma tesisi, membrane bioreactor sistemi ile çalışacak.

Şu ana kadar yüzde 40 inşaat ilerleme aşamasında olan tesis tamamlanıp devreye girdiğinde Karataş’ta koku olmayacak, deniz kirlenmeyecek. Böylece ilçenin istenilen seviyede bir turizm merkezi olması için gerekli en büyük adım atılmış olacak.

İlçe halkı ve Adanalılar, Karataş Biyolojik Su Arıtma Tesisi’nin tamamlanmasını ve devreye girmesini heyecanla bekliyor.

İhale Hakkında;

16.07.2020 tarihinde teklifleri toplanan Adana Karataş Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı İşi ihalesini kazanan firma ile 01.09.2020 tarihinde sözleşme imzalanmıştı. 41.027.977,26 TL yaklaşık maliyetli işi 30.472.279,60 TL sözleşme bedeli ile Fetvacı Kardeşler İnşaat (Cinnah Cad. No:21 D:14 Çankaya/ ANKARA Tel: (0312) 427 20 59) firması kazanmıştı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 450 gün olarak belirlendi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.