İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Karabük Yeşil Mahalle Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin örnek projelerinden biri olarak gösterilen Sosyal Yaşam Merkezlerinin 26’ıncısının temeli Yeşil Mahalle’de atıldı. Törende konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yeni bir çalışma programı hazırladıklarını belirtirken; “Herkes bizim sahada 2009 senesinden daha fazla heyecanla nasıl çalıştığımızı görecek” dedi.

Yeşil Mahalle Sosyal Yaşam Merkezi temel atma törenine; İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, kurum müdürleri, il genel ve belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Törende konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük’te ellerini atmadıkları hiçbir nokta bırakmadıklarını ifade ederken; “Meydanımızdan sebze haline, kütüphanemizden pazar yerlerine kadar elimizi atmadığımız yer kalmadı. 120’nin üzerinde park yaptık ve bunların çoğunu da satın alarak yaptık ve çocuklarımıza bir nebze de olsun yaşam alanı oluşturmak istedik. Sosyal Yaşam Merkezleri inşa ettik, Pazar yerlerimize ücretsiz servisler koyduk ve kısacası yaşamı kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa yaptık. Bu yaptıklarımızı gerek Karabüklüler, gerekse de çevre vilayetler takip etmekte.

Bu Sosyal Yaşam Merkezlerimiz mahallelerimize can katıyor. İnsanlarımız biraz daha aktif yaşıyor. Buralarda Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Müftülüğümüzle ve diğer müdürlüklerimizle zaman zaman eğitim kursları düzenliyor, zaman zaman da sosyal yaşama dair etkinlikler düzenliyoruz. Bu merkezlerimizin bazılarında kreşlerimiz var, bazılarında ise Aile Hekimliği Merkezi ama her Sosyal Yaşam Merkezimizde muhtarlarımızla ilgili bir düzenleme yapıyor ve sizlerin onlara daha rahat ulaşmasını sağlıyoruz. Birkaç Sosyal Yaşam Merkezi daha yaptıktan sonra Karabük’ün bu konudaki eksiğini tamamlamış olacağız.” dedi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.