İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Elazığ’a Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin gelecek vizyonuna değer katacak bir konseptle başlatılan yeni otobüs terminali inşası ilerliyor.

Şehrin vizyonuna yakışmayan ve ihtiyacı karşılayamamasından dolayı şehrin yıllardır beklediği yeni şehirler arası otobüs terminali inşa çalışmaları sürüyor. Yüzde 21 seviyesinde tamamlanan şehirler arası otobüs terminali inşaatında, kaba inşaat ve uzay çatı montajı ile çevre düzenlemesine ilişkin kazı dolgu çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Güney Çevre Yolu üzerinde inşa edilen yeni otobüs terminal binası, 8.348 metrekare kapalı alana, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak. Terminal binası bünyesinde 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkan, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve 49 adet peron yer alıyor.

Başkan Şerifoğulları: “Şehrimiz Hak Ettiği Hizmetlerle Gelişimini Sürdürecek”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni şehirler arası terminal binası inşasına yönelik çalışmaların süratle ilerlediğini belirterek; “Elazığ’ımızın yıllardır beklediği fuar alanı, yer altı otoparkları, kent meydanları gibi hizmetleri bir bir şehrimize kazandırıyoruz. Bu beklentiler arasında yer alan Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminalinde inşaat çalışmalarımız yüzde 21 seviyesine ulaştı. Kısa sürede çalışmaları tamamlayarak şehrimize yakışan modern terminal binamızı hizmete sunacağız. Şehrimiz hak ettiği hizmetlerle gelişimini sürdürecek.” dedi.

İhalesi Hakkında;

Elazığ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından 05.08.2020 tarihinde teklifleri toplanan Şehirler Arası Otobüs Terminali Yapımı İşi ihalesini kazanan firma ile 11.12.2020 tarihinde sözleşme imzalandı. 37.572.290,31 TL yaklaşık maliyetli işi 26.442.000,00 TL bedel ile Abdulvahap Yılmaz (Elazığ) + H.Karakaya İnşaat (Elazığ) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 600 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.