İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Çayırova’ya 200 Yataklı Hastane

           Sağlık Bakanlığı tarafından Kocaeli Çayırova’ya yaptırılacak 200 yataklı yeni devlet hastanesinin yapım ihalesi tamamlanarak, sözleşmesi imzalandı. Çayırova bu yatırımla çok daha modern, yüksek kalitede hizmet verecek tam donanımlı bir hastaneye kavuşmuş olacak.

          Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje ve ihale süreçleri tamamlanan 200 yataklı Çayırova Devlet Hastanesi’nin inşaat çalışmalarına kısa sürede başlanacak. Şehir hastanesi yapımının da hızla devam ettiği Kocaeli, sağlık yatırımlarında daha da güçlenecek. Yatak, yoğun bakım kapasitesi artacak, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak yeni sağlık yatırımları sayesinde Kocaeli sağlık hizmet kalitesini yükseltecek. Merkezde ve ilçelerdeki sağlık yatırımları ile vatandaşlar kendi yerleşim yerlerinde sevk olmadan sağlık sorunlarına çözüm bulabilecek.

Çayırova Beklediği Yatırıma Kavuşuyor

          Uzun süredir gündemde olan ve Çayırova’da yaşayanların beklediği yeni hastane için inşaat çalışmaları kısa sürede başlayacak. Tek ve çift kişilik modern konforlu hasta odaları, uluslararası standartlarda ameliyathaneleri, laboratuvarları, tıbbi cihazları ile yeni devlet hastanesi tam donanımlı olacak. 99 hasta odasının 45’i tek kişilik, 54’ü iki kişilik planlandı. 75 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Yoğun bakım ünitesinde 51 yatak yer alacak. Bunun 9’u KVC, 24’ü yetişkin, 16’sı yeni doğan, 2’si acil için ayrılacak.  6 ameliyathane olacak. Diyaliz ünitesi 8 yatakla hizmet verecek. 26 yataklı acil servis ise 6 poliklinikte hasta kabul edecek.

Anne Bebek Dostu Hastane

          6 doğum salonunun yer alacağı hastanede anne oteli yapılacak. Doğumu yaklaşan gebelerin konaklamalarının sağlanması, yeni doğan yoğun bakım ünitesinde bebekleri yatan annelerin, anne bebek birlikteliğinin artırılması amacıyla hizmet verecek anne oteli 18 yataklı olacak. Doğum sonrasında yoğun bakıma alınan bebekler annelerinden ayrılmayacak, anne sütünden mahrum kalmayacak. Yoğun bakım tedavisi gören ve emebilecek düzeyde olan bebekler, emzirme zamanlarında annesinin yanına götürülerek hem anne hem de bebek sağlığını en üst seviyede koruyacak sağlık hizmeti sunulacak.   

156 Deprem İzolatörü Kullanılacak

          Birinci derece deprem bölgesinde yer alan Kocaeli için en son yönetmeliklerin gerektirdiği önlemler doğrultusunda binaya 156 deprem izolatörü yerleştirilecek. Modern tıbbın tüm olanaklarına sahip olacak hastane mimari alanda yüksek teknoloji ile inşa edilecek. Binaya yerleştirilen deprem izolatörleri, depremin etkilerini en aza indirecek. İzolatörler sayesinde deprem sırasında ve sonrasında hastane tüm operasyonel faaliyetlerine devam edebilecek.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 26.02.2021 tarihinde teklifleri toplanan Kocaeli Çayırova 200 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 22.06.2021 tarihinde sözleşme imzalandı. 203.376.188,24 TL yaklaşık maliyetli işi 148.760.000,00 TL bedel ile Ederay İnşaat (Ankara) + Gökyol İnşaat (İstanbul) iş ortaklığı aldı. İşin süresi 800 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.