İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Çanakkale sağlık alanında 2 önemli yatırım kazanıyor

Her alanda bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çanakkale, sağlık alanında kente değer katacak 2 yatırım daha kazanıyor. Çan ilçesinde 151 yatak kapasiteli yeni hastanenin yapımında sona gelindi. Önemli turizm adreslerinden biri olan Gökçeada’da ise 24 yataklı hastanenin yapımı hızla devam ediyor.

            Sağlık alanında son yıllarda önemli reformlar yaşayan Çanakkale, hizmet sunumunu güçlendiren yeni tesislere kavuşmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ihale, yapım süreçleri yürütülen yeni yatırımlar hızla hayata geçiriliyor. Tam donanımlı, son teknolojiye sahip cihazlarla donatılan yeni hastaneler, Çanakkale’nin artan sağlık ihtiyaçlarını karşılamada büyük rol oynayacak.

            Çan’da sona gelindi

            Çanakkale’nin Çan ilçesindeki 75 yataklı devlet hastanesinin yapımında sona gelindi. Geçici kabul çalışmalarının tamamlanmasının ardından hasta kabulüne başlaması planlanıyor.  Tam donanımlı hastanenin yatak kapasitesi 151’e kadar çıkabilecek şekilde tasarlandı.  Her branştan 35 poliklinikte hasta kabulü yapılacak.  4 ameliyathane, 12 yoğun bakım yatağı, 18 diyaliz yatağı, 2 doğum odası ile hizmet verecek. Acil serviste ise 12 müşahede yatağı yer alacak.

            Gökçeada’da hastane inşaatı devam ediyor

            Çanakkale’nin önemli turizm adreslerinden biri olan, özellikle yaz aylarında nüfusu artan Gökçeada yeni hastanesine kavuşmayı bekliyor. İnşaat çalışmaları devam eden hastane 24 yataklı olacak. Doğum odasının da yer alacağı hastanede, 10 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Diyaliz ünitesinde 4 yatak yer alacak. Acil serviste poliklinik hizmetinin yanı sıra 4 müşahede yatağı ile hizmet verilecek.  Hastane ile birlikte 19 daireli lojman binasının yapımı da devam ediyor.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.