İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Bozova İlçe Kütüphanesinde çalışmalar sürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Bozova ilçesinde yaşayan vatandaşların istifadesine sunulması için yapımına başladığı ilçe kütüphanesinde çalışmalar devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün ilçelerin eğitime yönelik desteklenmesi amacıyla Bozova ilçesinde bir kütüphane yapılması talimatının ardından çalışmalara başlayan ekipler, bin 500 metrekare alan üzerinde kurulacak kütüphanenin bir an önce tamamlanması için mesai harcıyor.

Gençlere okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında sokakta karşılaşabilecekleri olumsuz durumların da önüne geçmeyi hedefleyen büyükşehir belediyesi, inşa ettiği kütüphaneyle ilçede önemli bir eksikliği de gidermiş oluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile Bozova’da okullar bölgesinde temelini attığı ilçe kütüphanesi inşaatında çalışmalar devam ederken inşaat çalışmaları tamamlandığında modern ve işlevsel bir kütüphane ilçe halkının hizmetine sunularak gençlerin eğitimlerine katkı sunulmuş olacak.

İhale Hakkında;

13.07.2020 tarihinde teklifleri toplanan Şanlıurfa Bozova Kütüphane Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 13.08.2020 tarihinde sözleşme imzalanmıştı. 3.065.246,62 TL yaklaşık maliyetli işi 1.881.571,00 TL sözleşme bedeli ile Ömer Şenel (Yukarı Göklü Mah. Cevizli Mah. Lise Cad. No:21 Halfeti / ŞANLIURFA Tel: (0542 819 84 32) firması kazanmıştı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 365 gün olarak belirlendi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.