İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Bolu Yeni İtfaiye Müdürlüğü Binası’nın temeli atıldı

Bolu Belediyesi hayata geçirdiği yeni projelerin temellerini birer birer atıyor. Yeni İtfaiye Müdürlüğü Binası’nın Temel Atma Töreni, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’nin en başarılı itfaiye teşkilatlarından biri olan Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün hizmet kalitesini daha da arttırmak için yeni bir İtfaiye Müdürlüğü binası inşa ediliyor.

İtfaiye Müdürlüğü Paşaköy’e taşınacak

Bolu Belediyesi, Paşaköy Mahallesi’nde yapımına başladığı yeni İtfaiye Müdürlüğü Binası için bugün Temel Atma Töreni düzenledi. Törene Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, önceki dönem Bolu Belediye Başkanlarından Yüksel Ceylan, itfaiye personelleri ve aileleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bir konuşma yaptı.

“Bu yıl büyük bir yatırım içerisindeyiz”

Konuşmasında ilk olarak 2021 yılında yapılan yatırımlara değinen Bolu Belediye Başkanı Özcan, “Biz bu yıl büyük bir yatırım içerisindeyiz.” dedi.

“Bolu İtfaiyesi bölgenin en güçlü itfaiyesi”

Ardından Bolu Belediyesi İtfaiye Teşkilatı ile ilgili görüşlerini paylaşan Özcan, “Bolu İtfaiyesi bölgenin en güçlü itfaiyesi. Allah benden önceki belediye başkanlarının hepsinden razı olsun. Belediyemizde görev yapan itfaiyecilerimizden, emekli müdürlerimizden Allah razı olsun. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Şehrin her bölgesine hızlı şekilde ulaşma imkanımız var”

Özcan, bölgenin en güçlü itfaiyesi olmalarına karşın, fiziki bina yetersizliğinin olduğunu söyleyerek, “İtfaiyemizin en önemli eksiği bina ile ilgiliydi. İtfaiyenin fiziki şartları bu güçlü itfaiyenin yapısına uymuyordu.  Konum olarak burası oldukça iyi. Paşaköy üzerinden D-100’e ulaşmak çok kolay. Hemen arkamızda da bir yol var. Bu yol 30 metrelik bir yol. Mudurnu yoluna da 30 metrelik geniş bir yolla bağlanıyor. Şehrin her bölgesine hızlı bir şekilde ulaşma imkanımız var.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin en yeni ve en modern itfaiye binası olacak”

Yeni İtfaiye Müdürlüğü Binası’nın detaylarından da bahseden Özcan, “Toplam inşaat alanı 3 bin 100 metrekare. Araç kısmımızı genişletiyoruz. Şuanda 14 araçlık bir kapasiteye sahibiz. 7 ayrı peronumuz olacak. Araç bakım bölümü ve depomuz olacak. 45 Kişilik eğitim salonu, yemekhane, dinlenme salonu, oyun salonu ve spor salonu, soyunma odaları ve yatak odaları bulunacak.  Biz kendi mimarlarımıza güveniyoruz. Burayı da yine bizim mimarımız çizdi. Bundan sonraki projelerimiz de de dışarıdan mümkün olduğu kadar az hizmet alacağız. Türkiye’nin en yeni ve en modern itfaiye binası olacak.” dedi.

Afet bölgesinde görev yapanlara ve emektar müdüre plaket

Başkan Tanju Özcan konuşmasının ardından, Kastamonu ve Antalya illerinde meydana gelen afetlerde görev yapan İtfaiye personelleri Suat Göltekin, Sercan Subay, Bahattin Küpelioğlu, Ersin Kazan ve Bekir Sınmaz ile Emekli eski İtfaiye Müdürü Mehmet Afacan’a teşekkür plaketi takdim etti. Özcan daha sonra, önceki dönem Belediye Başkanlarından Yüksel Ceylan ve diğer protokol üyeleri ile birlikte temsili olarak, Yeni İtfaiye Müdürlüğü Binası temeline beton gönderen butona bastı.

2022’de hizmete girecek

Bolu Belediyesi yapımına başladığı Yeni İtfaiye Müdürlüğü Binası’nı 2022 yılı içinde tamamlayacak. Binanın tamamlanmasıyla birlikte uzun yıllardır Karaçayır Mahallesi’ndeki elverişsiz şartlarda hizmet veren Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Teşkilatı yeni binasına geçecek.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.