İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Başlar Barajı Sulamasında çalışmalar devam ediyor

Diyarbakır ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Bu kapsamda Başlar Barajı Sulaması İnşaatında 7 bin 800 dekar alanda çalışmaların tamamlanarak sulamaya hazır hale getirildi. Projenin tamamının bitirilmesi ile birlikte ise toplamda 38 bin 200 dekar tarım alanı daha sulamaya açılacak.

Projenin % 27’lik kısmı tamamlanmış olup; 4,5 km ana boru hattı ile 15 km şebeke boru hattı döşenmiştir. Ayrıca Diyarbakır Silvan Karayolu geçişi yatay sondaj imalatı tamamlanmıştır. Ana boru ve şebeke hatlarında boru döşeme imalatları sanat yapılarının beton ve mekanik imalatları hızla devam etmektedir. Projenin hayata geçirilmesiyle milli ekonomiye yılda 32 Milyon 470 Bin Türk Lirası katkı ve 5 bin kişilik ek istihdam sağlanacaktır.

Söz Konusu İşin İhale Detayları;

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Proje ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından 12.10.2016 tarihinde teklifleri toplanan Başlar Barajı Sulaması Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 18.01.2017 tarihinde sözleşme imzalandı. 37.824.331,54 TL yaklaşık maliyetli işi 28.892.306,96 TL sözleşme bedeli Bmg Taahhüt İnşaat + Arges İnşaat İş Ortaklığı kazandı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 1095 gün olarak belirlendi.

İhalelerde ki gelişmeleri, ihalelere katılan ve kazanan firmaları, ne teklif verdiklerini üye olarak günlük takip edebilirsiniz; Üyelik için

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.