İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Başakşehir Belediyesi’nden yeni park “Kültür ve Yaşam Parkı”

Başakşehir Belediyesi, belediyecilikte yeni bir model anlayışıyla inşa ettiği kültür ve yaşam parklarına bir yenisini daha ekliyor. Kayaşehir ve Fenertepe’nin ardından ilçenin üçüncü kültür ve yaşam parkı Başakşehir Fatih Terim Stadı’nın hemen yanında inşa ediliyor.

Başakşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nın bünyesinde; Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), bilgievi, gençlik merkezi, kapalı spor parkı, yarı olimpik yüzme havuzu ve bay-bayan fitness salonu ile çocuklar için jimnastik salonu yer alacak. Merkezde ayrıca müzik, ebru, resim, yabancı dil dallarında sanat atölyeleri ve sınıflar, Web TV stüdyosu, 500 kişilik çok amaçlı salon ve sergi alanı, semt kütüphanesi, etüt alanı, çocuk parkı ile kafeterya bulunacak. Başakşehir Kültür ve Yaşam Parkı, toplam 10 bin 500 metrekare inşaat alanı üzerine kurulacak ve 6 bin metrekare alanda peyzajla bütünleşik tasarım yer alacak.

12 Ekim 2020 tarihinde ihalesi yapılan 39.658.000,00 TL yaklaşık maliyetli Başakşehir Kültür ve Yaşam Parkı Yapılması işi ihalesini Kamer İnşaat firması kazanmış olup, 11 Kasım 2020 tarihinde firma ile 37.400.000,00 TL bedel üzerinden sözleşme imzalandı. İşin süresi yer tesliminden itibaren 500 takvim günü olacak.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.