İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

ASO 2.OSB’YE 1500 eleman aranıyor

ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Seyit Ardıç, bölgede üretim yapan110 fabrikaya belli niteliklerde 1500 eleman aradıklarını, yapım aşamasındaki 80 fabrikanın tamamlanmasıyla bu sayının çok daha fazla artacağını belirtti.

Pandemi nedeniyle tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiğini belirten ASO Başkan Yardımcısı ve ASO 2. OSB Başkanı Seyit Ardıç, ülke olarak bu zorlukları üretim ve ihracatla aşabileceğimize dikkat çekti. Türkiye’nin insan kaynağı planlaması konusunda önemli adımlar atması gerektiğini belirten Ardıç, “Ülke olarak hedeflerimize insan kaynağımızın niteliğini artırarak ulaşabiliriz. Ancak maalesef sanayide çalıştıracak nitelikli eleman bulamıyoruz. Gerek Bölgemizde gerek diğer OSB’lerde faaliyette bulunan tesislerin en büyük sorunu “ara’nan eleman” yokluğudur. Bu durum üretime hazır bazı tesislerin çalışamamasına dahi yol açmaktadır.” Dedi.

ASO 2. OSB’de üretim yapan 110 firma ile sürekli temas halinde olduklarını ifade eden Ardıç, “Bu fabrikalarımıza; metal kaynakçılığı, torna tesviye, elektrik, makine montaj, bakım onarım operatörü ve hidrolik pnömatik alanlarında meslek lisesi mezunu ya da bu alanlarda yeterliliklerini belgeleyen 1500 kişiye ihtiyaç var. Bölgemizde yapımı devam eden ve kısa bir süre içinde tamamlanmasını beklediğimiz 80 fabrikayla birlikte bu sayı çok daha yukarlara ulaşacaktır“ diye konuştu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.