İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Artvin İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatında çalışmalar devam ediyor

DSİ tarafından geliştirilen Artvin İçme Suyu Projesi ile Artvin Şehir Merkezinin içme suyu problemi çözülüyor.

Artvin İçme Suyu Arıtma Tesisi projesi kapsamında Hatila Deresinden 33 km uzunluğundaki isale hattıyla getirilecek olan 255 lt/sn kapasitesindeki içme suyu, Katrevan Mevkiinde 880 kotunda inşa edilmekte olan konvansiyonel tip arıtma tesisinde arıtılarak, Artvin’in gelecekteki nüfusunu da dikkate alarak en az 50 yıllık periyotta Artvin Şehir Merkezindeki vatandaşlarımıza memba kalitesinde içme suyu sağlanacaktır.

Artvin İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı İşinde bugüne İdare, Trafo, Klor, Kimya, Belt Filtre, Isı Merkezi, Klor Temas Tankları ve Su Depoları, Hızlı ve Yavaş Karıştırıcı, Durultucu, Hızlı Kum Filtre Makine Bloğu, İzolasyon ve Debi Ayar Vana Odası ve Debimetre Binalarının kaba inşaatları bitmiştir. İnce işler devam etmektedir. Binalardaki mekanik işler ve saha borulaması devam ektedir. Taşkın tahliye hattı tamamlanmıştır.

9 Şubat 2017 tarihinde ihalesi yapılan 25.588.619,64 TL yaklaşık maliyetli Artvin İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatı İşini 23.650.000,00 TL bedel ile Mrt Turizm ve Bvt İnşaat konsorsiyumu kazanmıştı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.