İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Ankara Akyurt Devlet Hastanesi inşaatı başladı

Ankara’nın Akyurt ilçesinde devlet hastanesi projesinin inşaatı ihaleyi kazanan yüklenici firmaya yer tesliminin yapılması ile başladı.

Yeşiltepe mahallesindeki arazide yapımına başlanılan hastanenin Akyurt’a kazandırılması için Sağlık Bakanlığı ve bürokratlarıyla sık sık bir araya gelen Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık gelişmeyi değerlendirdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı “Akyurt’umuzda yeni bir hastane yapılması için herkesin ortak fikri mevcut hastanemizin yetersiz olmasıydı. Uzun yıllardır bu konuda yapılan girişimler, süreci belirli bir yere getirmişti.

Projeleri de dahil olmak üzere bazı aşamaları tamamlanmıştı. Üzerine yaptığımız ziyaretlerde sürecin hızlanmasını sağlayarak önce inşaat ihalesinin yapılması için Akyurtluların taleplerini yetkililere bildirdik. 2020 yılında ihalesi yapıldı ve sonuçlandı. Yüklenici firmaya yer teslimini yine biz yaptık. Geçtiğimiz günlerde ise 7 katlı, 3 bloktan oluşan, 22 bin metrekare kapalı alana sahip hastanemizin inşaat alanında iş makineleri çalışmaya başladı. Bu tüm Akyurtluların beklediği müjdeli bir gelişmeydi. Buradan Akyurtluların sesine kulak veren Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve bakanlık bürokratlarına, süreci yürütmede bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Akyurtluların bir büyük isteği daha yerine gelmiş oldu. Bundan sonra sağlığına kavuşmak için insanların Akyurt dışına gitme dönemi sona erecek. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Akyurt Devlet Hastanesi inşaatının 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 16 Haziran 2020 de teklifleri toplanan Ankara İli Akyurt İlçesi 50 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 24.12.2021 tarihinde sözleşme imzalandı.82.729.327,37 TL yaklaşık maliyetli işi 57.100.000,00 TL bedel ile Mete Ergönül (Cebrail Mah. Karaoğlanoğlu Cad. No:42/4 Antakya/ HATAY Tel: (0-326)-215 14 32)firması aldı. İşin süresi 800 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.