İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Ankara Altındağ ilçesi Feridun Çelik Mahallesi’nin Cinderesi olarak bilinen bölgede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi “Altın Şehir” hızla yükseliyor.

Altındağ’ın Cinderesi bölgesinde devam eden kentsel dönüşüm projesi “Altın Şehir’ tamamlandığında, Çevreyolu’na komşu yepyeni bir yaşam alanı oluşacak. Çalışmalarla yakından ilgilenen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı “Altın Şehir hem Altındağ hem de Ankara için çok değerli bir proje… Çevreyolu’na yakın olması projeyi çok daha ilgi çekici ve başarılı bir hale getiriyor. Proje tamamlandığında bölgenin değerine değer katacağına inanıyorum. Bu projenin hayata geçmesi noktasında her zaman yanımızda olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

“KARARLI ADIMLAR ATTIK”

Altın Şehir projesinin hayata geçmesi için kısa sürede çok kararlı adımlar attıklarının altını çizen Başkan Balcı, “Göreve gelir gelmez ilk olarak, hem evleri yıkılan hem de başka yerlerde kira ödemek zorunda kalan ve dolayısıyla çok zor şartlarda yaşayan hak sahipleri için kira yardımı başlattık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Sayın Bakanımız Murat Kurum ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, hak sahipleri kira yardımlarına kavuştu. İlk kazmanın vurulabilmesi için ekiplerimiz aylarca, sabır ve emekle imar yollarını açtılar. İlk olarak; 1829, 1812 ile 1807’nci cadde ve sokakların yol açım çalışmalarını gerçekleştirdik. Çok kısa sürede kazmayı vuracak, temelleri atacağız demiştik, onu da yaptık. Şükürler olsun, mahcup olmadık. Çok önemli adımları, çok kısa sürede attık. İnşallah yine söz verdiğimiz gibi, kısa sürede tamamlayacak ve yıllarca ev özlemi çeken hak sahiplerini evlerine kavuşturacağız. Başkentimizin manevi mimari Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin doğup, yaşadığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi ilan ettiği ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşımızı yazdığı Ankara’nın kalbi Altındağ’a da bu yakışır…” diye konuştu.

Söz Konusu İşin İhale Detayları;

T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 21.01.2020 tarihinde teklifleri toplanan Ankara İli Altındağ İlçesi Cinderesi Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Projesi 451 Adet Konut, 5 Adet Dükkan Ve 1 Adet Cami İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini kazanan firma ile 18.03.2020 tarihinde sözleşme imzalandı. 160.512.241,20 TL yaklaşık maliyetli işi 106.425.000,00 TL sözleşme bedeli Dibay İnşaat Turizm Mühendislik (Dijlekent Mah. Dijlekent Villaları 251. Sokak No:8 Kayapınar / Diyarbakır Tel: (0-412)-252 41 82) firması kazandı. İşin süresi yer teslimi ile birlikte 650 gün olarak belirlendi.

İhalelerde ki gelişmeleri, ihalelere katılan ve kazanan firmaları, ne teklif verdiklerini üye olarak günlük takip edebilirsiniz; Üyelik için

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.