İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Aksaray’ın ilk millet bahçesi şekilleniyor

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in projeleri arasında olan Millet Bahçesi projesi Kalanlar Mahallesinde şekilleniyor.

Kalanlar Mahallesinin doğal güzelliklerini ortaya çıkartacak olan proje 42 Bin Metrekarelik alan üzerinde hayata geçiyor. Millet Bahçesi proje kapsamında yapılacak Millet Kıraathanesinin de yapımı eş zamanlı olarak sürdürülüyor.  

Vatandaşların aileleri ile birlikte rahat bir nefes alacakları Millet Bahçesinde yaklaşık 15 bin adet ağaç dikilecek. Zengin yeşil alan varlığının yanı sıra 762 metrekare alana sahip çocuk oyun alanı, 95 metrekarelik fitness alanı, 78 aracın sığabileceği otopark, engelli araçlarının park edilebileceği 4 adet engelli açık otoparkı, 27 adet ahşap kameriye, bin 343 metrekare bitki gösteri alanı, 200 metrekarelik kuru havuz ve yürüyüş parkurları yer alacak.

Göreve geldiği günden bugüne kadar geçen süre boyunca şehrin yeşil alan varlıklarını artırmak adına çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, geçtiğimiz günlerde katıldığı proje tanıtım toplantısında Kalanlar Millet Bahçesi hakkında bilgi vermişti. Başkan Dinçer Kalanlar Millet Bahçesinin  hayata geçtiği alanın devamında yer alan 238 dönümlük bölgede de Millet Bahçesinin 2. Etabı olarak değerlendirilebileceğini ifade etmişti. Bu alanın park ve bahçeler olarak değerlendirilmesi içinde hazırlıklar başladı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.