İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Aksaray 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin inşaat çalışmaları devam ediyor

Geri dönüşüm maddelerinin ekonomiye kazandırılması için Aksaray Belediyesi tarafından hayata geçirilen 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ ile israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması hedefleniyor.

İnşaat çalışmaları devam eden 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi hizmete açıldığında İl merkezindeki çöpler içerisindeki cam, kağıt, metal, tekstil , bitkisel atık yağ, pil, elektronik atık gibi tüm geri dönüşüm sağlayabilecek malzemelerin il merkezinde konuşlandırılan konteynerlerden alınarak burada ayrıştırılıp geri dönüşüm atık merkezine  verilmesini sağlayan bir sistem kurulmuş oluyor. Böylece Çevre ve Şehircilik Bakanlığının geliştirdiği Sıfır Atık Projesi’ne de ciddi bir katkı sağlamış olunacak.

Göreve geldiği günden bu yana geri dönüşüm konusunda köklü yatırımlara imza atan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 4.5 Milyon TL değerindeki bu yatırımın 2 Milyon gibi büyük bir bütçenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığından desteklenmesini sağladı.

1.Sınıf Atık Getirme Merkezi Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ “Cumhurbaşkanlığımızın başkanlığında ve eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen sıfır atık projesi ülkemiz için çok önemli bir proje. Bu Proje kapsamında bizde şehrimize yeni bir yatırım kazandırmak ve ülkemize katma değer sağlamak amacı ile 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin inşaat çalışmalarına başladık. Hacılar Harmanı Mahallemizde bulunan bir noktada başlattığımız inşaat çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kendi kendine yetebilen ve ülke ekonomisine katkı veren bir yönetim anlayışı ile projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.