İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Akpa Alüminyum’dan yeni tesis yatırımı

Kaliteli bir üretim hedefiyle alüminyum sektöründe standartların yükseltilmesine 35 yıldır öncülük eden Akpa Alüminyum, yaptığı yatırımlara yenisini ekliyor. Üretimde  yıllık 15.000 ton  kapasiteyle çalışan boya tesisine ilave olarak, yıllık 25.000 ton kapasite ile çalışabilecek yeni boya tesisi yatırımı için düğmeye bastı.

Akpa Alüminyum, yenilikçi anlayışıyla gelişime önem vermeyi sürdürüyor ve yıllık 25.000 ton kapasiteli yeni boya tesis yatırımı ile büyümeye devam ediyor.  8.100 mm maksimum uzunlukta ve 90kg/adet profil boyayabilme özelliğine sahip olacak yeni boya tesisinin 2021 yılının ikinci çeyreğinde faaliyete başlaması planlanıyor.

Akpa Alüminyum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çalışkan

Akpa Alüminyum yeni boya tesisinin yapımı için İtalyan Euroimpianti firması ile boya ekipmanları için ise İsviçreli Gema firması ile anlaşma sağladı. Akpa Alüminyum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Çalışkan, “Fabrikamız teknolojisi ve kapasitesiyle, ülkemizin başta inşaat endüstrisi olmak üzere alüminyumun kullanıldığı tüm sektörlerde  çıtayı üst seviyelere taşıyacak modern bir donanıma sahip. Yaptığımız yeni yatırımlarla bu donanımı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Yenilikçi olma becerisi, marka değeri, pazarlama ve iletişim yetenekleri ile Akpa Alüminyum çok özel bir konuma sahip. İş ortaklarımızla birlikte yol aldığımız bu yolculukta bu gücümüzün farkındayız, birlikte güçlüyüz.” dedi. 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.