İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Adıyaman Kent Meydanı Projesi anketi sonuçlandı

 Adıyaman Belediyesi tarafından eski hükümet binasının bulunduğu alanda yapılması planlanan kent meydanı için hazırlanan proje büyük beğeni topladı.

   Eski hükümet binasının bulunduğu alana yapılması için hazırlanan kent meydanı projesi belediye resmi web sitesinden halkın beğenisine sunularak, anket verileri kamuoyuyla paylaştı.

   Tamamlanan anketle, eski hükümet binasının bulunduğu yaklaşık 13 dönümlük alan için hazırlanan projenin büyük beğeni topladığını açıklayan yetkililer, anket süresince yapılan öneri ve görüşlerinde değerlendirilerek uygun değişliklerin yapılacağını ve hızlı bir şekilde inşaat çalışmalarına başlanılacağını dile getirdi.

Toplam 7 bin 287 kişinin katılım sağladığı ankete katılanların 5 bin 247’si yani yüzde 72’sinin hazırlanan projeyi beğendiğini belirten yetkililer, ankete katılan 2 bin 40 kişinin yani yüzde 28’isinin ise projeyi beğenmediklerini açıkladı. Ayrıca ankete katılanlardan 795 kişinin de proje ile ilgili görüş ve önerilerde bulunduğunu dile getirdi.

   İçerisinde cami, kitap kafe ve kuru havuzlardan oluşan yapıların bulunduğu projenin altında da iki katlı otoparkın planlandığını söyleyen yetkililer, anket süresince yapılan öneri ve görüşleri değerlendirdikten sonra uygun olan değişiklikleri yapıp, çalışmalara hemen başlayacaklarını müjdeledi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.