İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Foça ve Yenifoça’ya 30 bin m3 kapasiteli içme suyu arıtma tesisi

İZSU Genel Müdürlüğü, Foça ve Yenifoça’nın sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılamak için 30 bin metreküp kapasiteli içme suyu arıtma tesisi kuruyor. Tesis, İzmir’in çevre yerleşimlerine kurulan ilk içme suyu arıtma tesisi olacak.

İzmir’in her köşesine sağlıklı ve bol su verebilmek için yeni projelere imza atan İZSU, Foça ve Yenifoça’ya hizmet verecek içme suyu arıtma tesisinin yapımına başladı. 51 bin metrekarelik alanda kurulacak dev tesis, yaklaşık 59 milyon liraya mal olacak.

Foça, Yenifoça ve Musabey’de bulunan 19 adet kuyudan boru hatları ile alınan su, tesise iletilecek ve arıtılarak Yenifoça ve Foça’nın su depolarına verilecek.

İzmir’in 9’uncu içme suyu arıtma tesisi

2021 yılının sonuna kadar tamamlanarak faaliyete geçmesi planlanan tesis, İZSU’nun çevre yerleşimlerinde kurduğu ilk, İzmir’in ise 9’uncu içme suyu arıtma tesisi olacak.

İhalesi Hakkında;

6 Aralık 2019 tarihinde ihalesi yapılan 65.404.047,60 TL Yaklaşık Maliyetli “Foça, Yenifoça Musabey Kuyuları İçmesuyu Arıtma Tesisi Yapım İşi” için 20 Mart 2020 tarihinde 58.465.000,00 TL bedel üzerinden Gemi Grup İnşaat firması ile sözleşme imzalanmıştı.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.