İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden – Şantiye

Demirtaş’a 100 Milyon TL’lik Kanalizasyon Yatırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya’nın Demirtaş Mahallesi’nde kanalizasyon çalışması başlattı. 40 km’lik ve yaklaşık 100 milyon TL yatırım bedelli proje ile Demirtaş’ın yıllardır kangren haline gelen foseptik sorunu ortadan kalkacak.

Projenin çizilmesi, etüd ve planın çalışmalarının tamamlanmasının ardından 40 km’lik kanalizasyon alt yapısı için çalışmalar başladı.

Deniz Kirliliği de Önlenecek

ASAT Kanalizasyon Dairesi Başkanı Necdet Erol Demirtaş Mahallesi’nde 100 milyon TL yatırım bedelli bir proje ile 40 km’lik kanalizasyon hattı yapımına başladıklarını söyledi. Erol, “Yıllardır kangren olan bir sorunu ortadan kaldıracağız. Çevre sağlığı ile ilgili şikayetlere son vereceğiz. Halkımızın konforlu ve rahat bir ortamda çalışması için çaba sarf ediyoruz. Foseptikler sık sık taşmaktaydı. Halkımızın bir an önce kanalizasyona kavuşma isteği vardı. Etüd ve planını yaptık şu anda da çalışmalarımız başlamış durumda. Derelerden deşarj olan atık sular denizleri kirletiyordu. Deniz kirliliğini de önleyeceğiz. Arıtma tesisin çıkışını da deniz deşarjı ile bertaraf edeceğiz” dedi.

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 29.05.2023 tarihinde teklifleri toplanan Alanya İlçesi Demirtaş Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi Yapım İşi ihalesini kazanan firma ile 13.07.2023 tarihinde sözleşme imzalandı.96.730.430,73 TL yaklaşık maliyetli işi 78.442.430,80 TL bedel ile Arsem Enerji İnşaat (İstanbul) firması aldı. İşin süresi 730 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.