İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Kalamış Yapı’dan Yeni Proje “Altın Orman”

İzmir Bornova Altındağ mevkiinde 38 dönümlük alanda benzersiz konumda yer alan Altın Orman Projesi, 19 yıllık Kalamış Yapı güvencesiyle hayat buluyor.

Yapımı devam eden Uçan Yol’un yanı başında olan proje, çevre yollarının kesiştiği noktada bulunması ve nitelikleriyle de fark yaratıyor.

Güvenliğin ve konforun ön planda tutulduğu Altın Orman Projesi, yeşil ile mavinin buluştuğu İzmir’in en güzel manzarasında hayata geçiriliyor. Gece ve gündüz doyasıya tadını çıkarabileceğiniz İzmir Körfezi manzarasını kesintisiz ve panoramik olarak sunuyor. Altın Orman Projesi’nde; Türk mutfağının en gözde lezzetlerinin sunulduğu restoranlar, temiz havasıyla büyüleyen açık alanı, en taze ürünlere ulaşabileceğiniz market ve yarı olimpik havuzu bulunuyor.

Altın Orman Projesi’nin Yüzde 30’u Satıldı

Projenin 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 1215 konuttan oluştuğunu belirten Kalamış Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Sevencan, “ Proje, İzmir’in ulaşımı açısından en avantajlı konumunda yer alıyor. 38 dönümlük bir arazi üzerine konumlandırdık. Bunun 12 bin metrekarelik alanında konutlar bulunuyor. 26 bin metrekarelik alanda peyzaj alanı olarak belirledik. Projeyi planlarken burada yaşayanların konforunu sağlamak öncelikli hedefimiz oldu. Bu yüzden yeşil ve açık alan konut alanından çok daha fazla. Konutların yüzde 80’i deniz görecek şekilde 3 bloktan oluşuyor. Projenin şuanda yüzde 30’u satıldı. Ocak 2024’te projemizi tamamlayarak sahiplerine anahtarları teslim edeceğiz” dedi.

Kalamış Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Sevencan

Yatırımı yaparken aynı zamanda doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirdiklerini de dile getiren Sevencan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa standartlarının üstünde bir peyzaj alanı tasarlanan projede, daire başı yeşil alan 25 metre düşüyor. Projede Güneş panellerini konumlandırarak; bina teraslarımızda yapılacak güneş panelleri ile ortak alan saha aydınlatması sağlayarak temiz enerji kullanımına özen gösterdik, peyzaj alanlarımızın sulanması amacı ile yağmur sularını depoladık. Elde edilecek gelirin bir bölümünün; yüzde 33 TEGEV, Yüzde 33 HAYTAP ve yüzde 33 Ege Orman Vakfı’na bağışlayacağız. Aynı zamanda İyilik Takipçileri Derneği ile Bayındır Çırpı Mustafa Adanır Ortaokulu’nun tadilatını gerçekleştireceğiz”

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.