İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Selçuklu Külliyesinde İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından şehrin en merkezi noktalarından birinde projelendirilen Selçuklu Külliyesinde inşaat çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Şehrin tarihi kimliğini gözler önüne serecek olan Selçuklu Külliyesinde betonarme çalışmalarına devam ediliyor.

Selçuklu Külliyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Selçuklu Parkın hemen arkasında inşa ediliyor. Selçuklu Külliyesinde aynı anda 2 Bin 100 kişi namaz kılabilecek ve ibadetlerini gerçekleştirebilecek genişlikte tasarlandı.

Şehrin köklü tarihi geçmişi içerisinde önemli yer edinmiş olan Külliye Kültürü ve Selçukluya ait izler proje kapsamında gün yüzüne çıkmış olacak. 

Selçuklu Külliyesinde vatandaşların ibadet yapma alanlarının yanı sıra kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kitap konağı da hizmete sunulmuş olacak. Oluşabilecek trafik yoğunluğunun önüne geçilmesi açısından da yer altı otoparkı da proje kapsamında değerlendirildi. Kapalı alanların tüm noktalarında betonarme işlemleri büyük ölçüde tamamlandı.

Vatandaşların güzel ve verimli vakit geçirmeleri için her türlü ayrıntının düşünüldüğü Selçuklu Külliyesinde, Kur-an Kursu ve emekli dinlenme evi de proje kapsamında hizmete sunulacak.

İhalesi Hakkında

Aksaray Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından 02.03.2021 tarihinde teklifleri toplanan Aksaray İli Merkez İlçe Ereğli Kapı Mahallesi 6282 Ada 6 Ve 7 Nolu Parsel Üzerine Selçuklu Cami Ve Müştemilatı Yapım İşi (9316 M2 Betonarme Karkas- Çelik Sistem Toplam İnşaat Alanı) ihalesini kazanan firma ile 15.04.2021 tarihinde sözleşme imzalandı.  25.639.434,88 TL  yaklaşık maliyetli işi 28.300.000,00 TL bedel ile Yeşilyurt Taahhüt Ve İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 750 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.