İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

Konya Seydişehir Devlet Hastanesi’ne 75 Yataklı Ek Bina

Konya’nın Seydişehir ilçesindeki devlet hastanesi 75 yataklı ek bina ile büyüyecek.

Her geçen yıl gelişen ve büyüyen Konya’da sağlık hizmetlerini güçlendirmek için Sağlık Bakanlığı, yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. 2020 yılında hasta kabulüne başlayan Konya Şehir Hastanesi ile kent genelinde nitelikli yatak, yoğun bakım yatak sayısı artarken, bölge illere de çok daha geniş kapsamlı sağlık hizmeti sunulmaya başlandı. Konya’nın sağlık yatırımları halkasına bir yatırım daha eklenecek. Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yapılacak 75 yataklı ek bina için ihale süreci tamamlandı, sözleşmesi imzalandı. Yer tesliminden sonra inşaat çalışmalarına başlanacak.

İki bloktan oluşacak ek bina, modern mimari yapısıyla dikkat çekiyor. Geniş, ferah bekleme alanları, poliklinik odaları, uluslara arası standartlarda laboratuvarları, yoğun bakım üniteleri ile ilçenin sağlıkta hizmet kalitesini artıracak. Hasta mahremiyetinin ön planda tutulduğu, içinde tuvaleti, banyosu, televizyon ünitesi gibi hasta ve refakatçisine konfor sağlayan hasta odalarının 18’i tek yataklı, 21’i iki yataklı olacak. 21 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Yoğun bakım ünitesinde toplam 25 yatak yer alacak. Bunun 10’u yetişkin, 10’u çocuk, 5’i yeni doğan için hizmet verecek. 5 doğum ünitesi, 7 ameliyathane yer alacak. 14 müşahede yatağının bulunacağı acil serviste 2 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Ek bina ile birlikte acil, kritik vakaların hastaneye ulaşımında hayati öneme sahip ambulans helikopterlerin iniş, kalkış yapabilmesine imkan sağlayan heliport ta inşa edilecek.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 01.11.2021 tarihinde teklifleri toplanan Konya Seydişehir Devlet Hastanesi 75 Yataklı Ek Bina Yapım işi ihalesini kazanan firma ile 05.01.2022 tarihinde sözleşme imzalandı.90.901.124,79 TL yaklaşık maliyetli işi 77.395.000,00 TL bedel ile DKR İnşaat (Ankara) firması aldı. İşin süresi 550 takvim günüdür.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.