İnşaat Tedarik Dergisi

İnşaat – Yatırım – Proje – Ulaştırma – Mimarlık – Enerji – Maden

CO_DE: Color By Design Projesi, Mimarlık ve Tasarım Dünyasını Dijital Sergide Buluşturdu

Dekoratif boya sektörünün lideri San Deco’nun; mimarlık ve tasarım dünyasına katkı sağlamak üzere hayata geçirdiği CO_DE: Color By Design Projesinin sonuç ürünleri, dijital bir sergiyle mimarlık ve tasarım dünyasıyla buluştu. Projede Türkiye’nin önde gelen mimarlık ve iç mimarlık ofislerinden 84 tasarımcı 70 eserle yer aldı.

Türk boya sanayinin büyümesine katkı sunarken, aynı zamanda sektörün gelişimine hizmet edecek yenilikçi projelere de imza atan San Deco; şimdi de CO_DE: Color By Design Projesi’ni hayata geçirdi. San Deco’nun mimarlık ve tasarım dünyasına katkı sağlamak amacıyla yola çıktığı ve Türkiye’nin önde gelen mimarlık ve iç mimarlık ofislerinden 84 tasarımcının 70 eserle yer aldığı projenin küratörlüğünü, ünlü mimar Yeşim Hatırlı üstlendi. Proje kapsamında; tasarımcılar, bir yapının iç mekânında ya da dış cephesinde uygulanabilecek pano veya duvar grafiği tasarlayarak, kullandıkları dört renk ile bir yeni renk paleti oluşturdular.

Yapı ve tasarım sektörünün farklı paydaşlarından; mimarlara, iç mimarlara, tasarımcılara, mimarlık ve tasarım öğrencilerine, sanatla ilgili diğer disiplinlere ve perakende ürün kullanıcılarına ilham verecek renk paletlerinin ortaya çıktığı “CO_DE: Color By Design” projesinin sonuç ürünleri dijital bir sergiyle mimarlık ve tasarım dünyasıyla buluştu.

Ayrıca projenin hikayesi ve tasarımlar sektörün paydaşlarına özel tasarlanan kitapta bir araya getirildi.  CO_DE: Color By Design proje lansmanı ve dijital sergi açılışı 4 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nde çevrimiçi bir etkinlikle gerçekleştirildi. Açılışından itibaren yoğun ilgi gören CO_DE: Color By Design dijital sergisi www.codecolorbydesign.com adresinden izlenebiliyor. Sergi 30 Kasım tarihine kadar ziyaretçilerine, renklerin büyülü dünyasında unutulamayacak tonlarda deneyimler sunmaya devam edecek.

Proje Künyesi

Düzenleyen: San Deco
Proje Yöneticisi: Ünal Özge
Proje Koordinatörü & Küratörü: Yeşim Hatırlı
Proje Danışmanı: Binat İletişim & Danışmanlık
Proje Yürütme Kurulu: Yeşim Hatırlı, Ünal Özge, Banu Binat, Neslihan Şık
Proje Kimliği Tasarımı: Gül Dönmez
Editörler: K. Bilge Erdem, Neslihan İmamoğlu
Sergi Röportajları: Banu Uçak Güneş

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.